У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні
19 лютого 2016 14:56 Суспільство
У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні Меморіальну дошку Герою України, Герою Небесної сотні Євгену Котляру відкрили сьогодні, 19 лютого, на будівлі головного корпусу Харківського національного університету радіоелектроніки.

Євген Котляр загинув 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві від кулі снайпера.

На відкритті меморіальної дошки його батько Микола Котляр розповів, що Євген був активним учасником Євромайдану, починаючи з грудня 2013 року, він ненадовго приїжджав до Харкова, а 18 лютого, коли побачив, що відбувається в Києві, знову поїхав до столиці. На питання родичів, навіщо він туди їде, Євген відповів: «Я виріс в цій країні, люблю її і буду за неї боротися».

«У нього тільки почало налагоджуватися життя, була високооплачувана робота, було багато друзів, була можливість виїхати за кордон. Але з іншого боку, якби тоді не було таких відчайдушних людей, які силою духу перемогли зброю, ми б сьогодні жили зовсім в іншій країні. Тому я закликаю всіх пам'ятати, якою ціною це було завойовано», - звернувся до присутніх Микола Котляр.

У відкритті меморіальної дошки Євгену Котляру також взяли участь керівники університету, студенти та викладачі, громадськість міста.

Зазначимо, що в музеї ХНУРЕ також відкрили стенд, присвячений Євгену Котляру і Героям Небесної сотні.

Нагадаємо, Євген Котляр навчався в ХНУРЕ з 1998 по 2002 роки, закінчив факультет комп'ютерної інженерії та управління, був активним учасником Євромайдану, членом Самооборони Майдану, трагічно загинув 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві від кулі снайпера. 23 лютого похований на міському кладовищі №17. Як і всім Героям Небесної сотні, йому було присвоєно звання Героя України.

Зазначимо, що в ці дні, з 18 по 21 лютого, в Україні проходять заходи, присвячені людям, які віддали своє життя за ідеали Революції гідності. 

Друкувати
Останні новини