У Харкові пройшли українсько-польські «Наукові пікніки»
20 вересня 2014 21:34
У Харкові пройшли українсько-польські «Наукові пікніки» II Українсько-польське соціальний захід з популяризації науки для дітей та молоді «Наукові пікніки» пройшов сьогодні, 20 вересня, в саду ім. Т. Шевченка. У «пікніках» взяла участь 21 команда з харківських вишів і наукових центрів - університету ім. Каразіна, «ЛандауЦентра», технічного університету «ХПІ», медичного університету, університету міського господарства ім. Бекетова, університету цивільного захисту України, аерокосмічного університету ім. Жуковського та інших вишів і освітніх центрів, які представили понад 50 наукових експозицій.

Як повідомив в ході відкриття директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, місто є співорганізатором цього заходу, тому міська влада залучила до його проведення волонтерів, міський Центр дозвілля молоді, співробітників ККЗ «Україна».

Костянтин Лобойченко нагадав, що «Наукові пікніки» проходять в місті вдруге. Вперше вони пройшли в 2013 році і зібрали близько 5 тис. відвідувачів. Проводились «пікніки» в Харківському національному університеті ім. В. Каразіна, цього року їх вирішили провести просто неба, що має привернути ще більше їх учасників.

«Це захід покликаний не тільки розповісти про науку і наукові досягнення, також воно спрямоване на розкриття потенціалу школярів: можливо, деякі з них, відвідавши «пікніки», визначаться з вибором майбутньої професії та університету, де будуть її освоювати», - підкреслив Костянтин Лобойченко.

В рамках «Наукових пікніків» на майданчику перед кіно-концертним залом «Україна» його учасники провели різні експерименти, досліди, розповіли про ази прикладної математики, магнітні властивості речовин. Також відвідувачі змогли побачити інтерактивні експонати «Парадокс-шоу», живі шахи, сонячні диски і батареї, маятники, гіроскопи. Крім того, кожен охочий зміг відчути себе справжнім рятувальником-пожежником або відчути себе людиною кам'яного століття.

Зазначимо, що цього року «Наукові пікніки» проходять в семи містах України. Просвітницьку та популяризаційну програму вже провели у Львові, Тернополі, Дніпропетровську та Кривому Розі. Після Харкова естафету приймуть Київ і Луцьк.

«Наукові пікніки» в Україні організовує польський фонд «Wspólna Europa» при підтримки фонду «Освіта для демократії», програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука та низки місцевих партнерів. У Харкові співорганізатори заходу - Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Українсько-польський культурно-освітній центр ХНУГХ ім. А. Бекетова і Харківський міський центр дозвілля молоді.
Друкувати
Останні новини