У Харкові представили новий механізм енергозбереження
27 липня 2018 12:17 Місто
У Харкові представили новий механізм енергозбереження Семінар на тему «Впровадження енергосервісу в бюджетній та житловій сферах міста Харкова» проходить сьогодні, 27 липня, у Харківській міській раді.

Семінар організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта та Харківською міською радою. У ньому беруть участь представники різних департаментів мерії, райадміністрацій, комунальних підприємств, а також ОСББ та ЖБК.

Радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Олексій Корчміт представив новий для країни ЕСКО-механізм фінансування проектів в частині утеплення і модернізації системи опалення.

ЕСКО - це енергосервісні контракти. З ЕСКО-компаніями можуть працювати як бюджетні установи, так і ОСББ і ЖБК. У 2015 році механізм був затверджений офіційно і була створена законодавча база, щоб залучати інвестиції в енергоефективність. Суть полягає в тому, що інвестор впроваджує технології і повертає витрачені кошти із зекономлених енергоресурсів.

«Утеплили стіни, замінили вікна, встановили індивідуальний тепловий пункт і заощадили 65% теплової енергії. Школа починає платити, наприклад, не 800 тис. грн на рік за опалення, а десь 350 тис. грн. 90% зекономлених коштів віддаються інвестору протягом п'яти років, решта 10%-20% залишаються як певна економія в бюджеті. За законодавством, після закінчення ЕСКО-проекту обладнання та матеріали передаються безоплатно у власність управління освіти, а вся економія вже належить безпосередньо бюджету. Якщо достроково оплатили ціну контракту, обладнання також передається достроково», - пояснив Олексій Корчміт.

За його словами, сьогодні в Україні вже укладено 170 енергосервісних контрактів і 30 з них вже працюють.

Заступник міського голови з питань інфраструктури міста Євген Водовозов зазначив, що міська влада зараз прораховує, наскільки робота з ЕСКО-механізмом заощадить бюджетні кошти і енергетичні ресурси. При цьому він зазначив, що Харків завжди був містом, яке приймає нові ідеї, але попередньо необхідно провести всі розрахунки.

«Ми не поспішаємо впроваджувати щось нове, не визначивши, що це буде вигідно для городян. Це абсолютно різні підходи в роботі з енергоефективності - за рахунок бюджетних коштів і ЕСКО-компаній. Сьогоднішній семінар дасть більше інформації, конкретні приклади і можливість нашим фахівцям підійти остаточно до розрахунків і розуміння того, наскільки це вигідно для Харкова, щоб не постраждала єдина центральна система міста, щоб виграли і бюджет і городяни. Ми розглядаємо близько 50 об'єктів - це школи, дитячі садки, медзаклади. Список великий. На ці проекти ми йдемо, в першу чергу, тому, що це пов'язано з поліпшенням комфорту життя громадян», - сказав Євген Водовозов.

Нагадаємо, що місто Харків взяло на себе зобов'язання поліпшити екологічну ситуацію, скоротити викиди СО2 на 30% до 2030 року і суттєво знизити споживання енергоресурсів. У місті ведеться робота з енергомодернізації бюджетних установ. Крім того, за участю Світового банку модернізують головні комунальні підприємства.

Друкувати
Останні новини