У Харкові переселенцям допоможуть придбати доступне житло
06 грудня 2017 14:57 Суспільство
У Харкові переселенцям допоможуть придбати доступне житло Підготовлено проект рішення про внесення змін до Міської програми будівництва (придбання) доступного житла, яку планується доповнити розділом кредитування тимчасово переміщених осіб.

Про це сьогодні, 6 грудня, на засіданні постійної комісії з питань промисловості, економічного розвитку і власності Харківської міської ради повідомив заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

За його словами, проект пропонується винести на чергову сесію Харківської міської ради.

Передбачається, що тимчасово переміщені особи зможуть отримати безвідсотковий кредит терміном на 15 років з урахуванням першого внеску в розмірі 6%. На це пільгове кредитування на 2018 рік планується передбачити фінансування в розмірі 5 млн грн.

«Така проблема існує в місті не в однієї людини, не у однієї сім'ї, а у великої кількості осіб, тому міський голова дав доручення, щоб ми підготували необхідні пропозиції на сесію міської ради», - повідомив Михайло Фатєєв.

Він зазначив, що в разі прийняття рішення виконавчий комітет розробить порядок реалізації цієї частини житлової програми, в якому буде прописано, яким чином люди зможуть отримати кредит, куди їм звертатися, які документи потрібно для цього оформити.

Михайло Фатєєв повідомив, що в 2017 році міськими житловими програмами скористалися 74 харківські родини: 21 сім'я - молодіжним пільговим кредитуванням, 26 сімей - кредитуванням учасників бойових дій в зоні проведення АТО, вісім - кредитуванням працівників бюджетної сфери, професорсько-викладацького складу вишів і працівників комунальних підприємств, 19 - бюджетною підтримкою здешевлення житла, так званою програмою «50% на 50%».

Нагадаємо, що у 2018 році міська влада має намір збільшити фінансування програм доступного житла.

Друкувати
Останні новини