У Харкові інсуліна для хворих на цукровий діабет вистачить до кінця року
17 жовтня 2018 11:04 Медицина
У Харкові інсуліна для хворих на цукровий діабет вистачить до кінця року 12,5 млн грн було виділено додатково сьогодні, 17 жовтня, на сесії Харківської міської ради для придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет.

Як повідомила журналістам заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, ці кошти на 100% закриють потребу хворих на цукровий та нецукровий діабет необхідним препаратом до кінця цього року. 

За її словами, проблема із забезпеченням препаратами виникла через те, що Міністерство охорони здоров'я України не визначило правила фінансування цієї статті витрат.

«Ми не єдине місто в Україні, де виникають такі проблеми. Але ми єдине місто, яке потребує вирішення цих проблем. І те, що ми робимо, ми робимо чесно і відповідно до чинного законодавства. МОЗ має визначити правила фінансування. У Бюджетному кодексі сказано, що кошти можуть виділятися з державного та місцевого бюджетів. Передаючи нам плани на наступний бюджетний рік, МОЗ має чітко встановити і повідомити нам, що міністерство закладає 40% витрат, тому місто має виділити 60%, або навпаки. А цього року ніяких рекомендацій, які допомогли б спланувати цю роботу, не було дано. Ми вийшли з положення і сподіваємося, що харків'яни нас пробачать за ситуацію, що склалася, яка була складною і для них, і для нас. Будемо думати, як вчинити в наступному році, щоб люди не страждали», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, створено реєстр хворих на цукровий діабет, і потреба в інсуліні чітко розрахована. Цього року вона була на рівні понад 64 млн грн.

«Після того як вони дозволили собі таку провокацію, чотири фахівці сиділи і перевіряли в комп'ютерах за прізвищами, поадресно нашу заявку. Ми не завищили ні на одну копійку», - сказала віце-мер, коментуючи заяву Міністерства охорони здоров'я про те, що Харків подає завищені цифри про потребу в інсуліни.

Також Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що буде виділено 1,7 млн ​​грн на придбання необхідного харчування для хворих на фенілкетонурію, 1 млн грн - на придбання препаратів для лікування макулодистрофії у людей з порушенням зору і кошти на заробітну плату медичним працівникам.

Нагадаємо, що на минулій сесії на забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсуліну та десмопресину було виділено додатково 1,9 млн грн.

Друкувати
Останні новини