У харків'ян з'являться ресурси для реалізації ініціатив з розвитку міста
13 жовтня 2017 16:47 Суспільство
У харків'ян з'являться ресурси для реалізації ініціатив з розвитку міста У Харкові починають реалізацію бюджету участі, а наступного, 2018 року, планують відкрити «Портал харків'янина».

Так у місті реалізують інструменти взаємодії органів влади з громадськістю.

Сьогодні, 13 жовтня, в рамках Європейського тижня місцевої демократії харків'яни змогли перейняти кращі практики Данії та Естонії, щоб удосконалити свої проекти і знайти нові ініціативи. У Харківській міській раді відбувся семінар «Участь громадськості, консультації та зобов'язання для просування місцевої демократії» за участю представників мерії, громадськості, дипломатичного корпусу.

Як повідомив на відкритті семінару директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, за останні кілька років в цьому напрямку в місті виконали велику роботу. Зокрема, була створена Молодіжна рада при міському голові, що сприяло тому, що з органами влади почало працювати більше молоді, яка привнесла свої ідеї. Зокрема, розробила програму бюджету участі, завдяки якому харків'яни зможуть брати участь в розподілі частини коштів місцевого бюджету й самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати зазначені кошти. У той же час зараз департамент і молодіжна рада займаються розробкою нового міського сайту і мобільного додатка, які дозволять харків'янам пропонувати свої ідеї, ініціативи і вирішувати, яким вони хочуть бачити Харків в майбутньому.

Як повідомив голова Молодіжної ради Михайло Лазарєв, на сайті буде розміщена інформація про те, які проекти реалізуються в місті, через цей ресурс харків'яни зможуть пропонувати свої ініціативи, подавати фотожалоби, знайомитися з міськими новинами. «Харків'яни зможуть створювати місто таким, яким хочуть його бачити», - зазначив Михайло Лазарєв.

Заступник глави місії Королівства Данії в Україні Єва Марія Фріда Барлос, яка знаходиться в Харкові в рамках «Днів Данії», підтримала такі ініціативи і повідомила, що за допомогою таких механізмів харків'яни зможуть брати участь у позитивних змінах.

«Участь громадськості - невід'ємна для просування місцевої демократії. Ми спостерігаємо в Україні процвітання активного громадянського суспільства. У Харкові «Дні Данії» пройшли не випадково. Харків - дуже жваве місто, разивается дуже швидко і демонструє надихаючий приклад європейських ініціатив, інтегрованих у повсякденне життя», - сказала Єва Марія Фріда Барлос.

Довідка. Європейський тиждень місцевої демократії пов'язаний з прийняттям Європейської хартії місцевого самоврядування 15 жовтня 1985 року, тому, починаючи з 2007 року, тиждень місцевої демократії проводиться в тиждень, на який припадає 15 жовтня. Однак багато європейських міст планують велику кількість різноманітних заходів, тому в останні роки період акції розширилися до декількох місяців - з вересня по листопад.

Координатором проекту Європейського тижня місцевої демократії є Конгрес місцевих і регіональних влад Європи, що діє під егідою Ради Європи. Щорічно Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи визначає теми Європейського тижня місцевої демократії. Цього року тема звучить так: «Участь громадськості, консультації та зобов'язання: для просування місцевої демократії».

Цього ркоу в рамках Європейського тижня місцевої демократії в Харкові пройшли Дні польської культури, Крос пам'яті жертв тоталітаризму, фестиваль національностей U-Nations, Міжнародний фестиваль документального кіно з прав людини, Дні Данії в Харкові, Міжнародний юридичний форум, семінар з гендерної політики і безліч інших заходів.


Друкувати
Останні новини