У Харківському зоопарку ведмеді готуються впасти у сплячку, а слони зустрічають Новий рік
12 січня 2018 12:47 Екологія
У Харківському зоопарку ведмеді готуються впасти у сплячку, а слони зустрічають Новий рік Бурі та гімалайські ведмеді Харківського зоопарку напередодні майбутніх морозів почали готуватися до сну.

Про це повідомили у зоопарку. За словами співробітників, зазвичай ведмеді починають готуватися до сплячки ще на початку грудня, але через теплу погоду цього року вони весь перший місяць зими провели на вулиці.

«Зараз, на початку січня, відчувши наближення морозів, клишоногі почали активно готуватися до сну. При цьому першими влаштовуються на зимівлю вагітні самки, потім самки з торішніми ведмежатами, останніми в барлогу укладаються дорослі самці, а прокидаються ведмеді в зворотному порядку: першими з барлогу виходять ведмеді-самці, останніми - самки з маленькими ведмежатами», - повідомили в зоопарку.

Зазначимо, у Харківському зоопарку - шість бурих ведмедів, три - гімалайських і один - білий. На початку січня впали в сплячку тільки три з шести бурих ведмедів: дві самки і самець.

Як повідомили у зоопарку, інші звірі не сплять і навіть зустрічають Новий рік: для них у вольєрах встановили ялинки. Для когось хвойні дерева на нетривалий час стають частиною раціону харчування, для когось - декорацією у вольєрі, а для слонів - це більше іграшки, з якими можна погратись. Зараз у зоопарку живуть два індійських слони: самець Аун Нейн Лей та самка Тенді. І тварини по-різному поставилися до наявності в їхній оселі хвойних насаджень: самець Аун спочатку покуштував частування, яке було розкладено периметром вольєра, а вже потім почав ближче знайомитися з ялинками. А ось Тенді, перш ніж поснідати, спочатку «розібралася» з новинками.

Друкувати
Останні новини