У харківських відділах РАЦС почали реєструвати місце проживання новонароджених
10 листопада 2017 15:43 Суспільство
У харківських відділах РАЦС почали реєструвати місце проживання новонароджених Реєстрацію місця проживання новонародженого тепер можна оформити в районних відділах реєстрації актів цивільного стану Харкова.

Як повідомив сьогодні, 10 листопада, директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, рік тому проект з реєстрації місця проживання новонароджених був запущений в харківських пологових будинках. Одночасно з оформленням свідоцтва про народження дітей батьки прямо в пологовому будинку отримали можливість оформити прописку дитини.

«З різних причин не всі батьки оформлюють цю послугу в пологовому будинку, тому ми розширили кількість точок прийому документів, де одночасно можна отримати ці послуги. Ми відпрацювали цей механізм з Головним територіальним управлінням юстиції в Харківській області, протестували взаємодію між Департаментом реєстрації міської ради та управлінням юстиції», - зазначив Олег Дробот.

За його словами, для реєстрації місця проживання дитини батькам необхідно подати до відділу РАЦС заяву, свідоцтво про народження дитини, яке вони там же і отримують, і сплатити адміністративний збір у розмірі 13 грн 60 коп. Також можна вирішити і деякі питання прописки, наприклад, визначитися з місцем реєстрації дитини, якщо батьки прописані за різними адресами. Так, для цього другий з батьків повинен дати письмову згоду на реєстрацію певного місця проживання дитини в присутності працівника РАЦС. Якщо батьки живуть за однією адресою, то згода другого не потрібна.

Зазначимо, що після подачі заяви пакет оформлених документів батьки отримують вже наступного дня.

Так, сьогодні, 10 листопада, перша урочиста церемонія видачі свідоцтва про народження та реєстрацію місця проживання новонародженого відбулася у Відділі реєстрації актів цивільного стану Шевченківського району на вул. Римарській, 28. Молоді батьки відзначили короткий час, за який надано послугу.

«Багато часу займає оформити всі ці документи по різних інстанціях, а тут нам повідомили, що можна оформити все відразу. Це дуже зручно, за день ми зробили всі документи», - сказав Олександр Деменко.

Свідоцтво про народження і документ про реєстрацію місця проживання молодим батькам видала заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Харківській області Тетяна Єгорова.

«Ми запрошуємо всіх батьків до нашого Палацу новонароджених, щоб вони в урочистій обстановці могли отримати документи про реєстрацію новонарожденних і документи про реєстрацію місця проживання», - зазначила Тетяна Єгорова.

Нагадаємо, крім пологових будинків і районних відділів РАЦС повний перелік послуг по народженню дитини надається у Регіональному центрі послуг. Крім свідоцтва про народження та прописки дитини молоді батьки можуть оформити відразу на місці і державну допомогу при народженні дитини.

Друкувати
Останні новини