У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Миколі Андрейку
26 жовтня 2012 11:57
У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Миколі Андрейку Меморіальну дошку Герою Радянського Союзу, почесному громадянину міста Харкова Миколі Андрейку відкрили сьогодні, 26 жовтня, у Харкові.

Дошку встановлено ​​на будинку, де він жив, на пр. Московському, 3. На церемонію відкриття прийшли колишні колеги ветерана, сусіди, школярі з ліцею №9. Присутні згадали життєвий шлях Миколи Андрейка, його подвиги. Як зазначила народний депутат України Ірина Бережна, вона зробить усе можливе, щоб втілити в життя одну мрію Миколи Андрейка.

«Він став Героєм Радянського Союзу в 21 рік. Героїчні подвиги Миколи Андрейка будуть жити вічно, як і пам'ять про нього. Він був кілька разів поранений, контужений, але незмінно повертався до лав армії. Він говорив, що воював за свободу рідної землі, нагороди його ніколи не цікавили. І в нього була заповітна мрія. Микола Матвійович одним з перших говорив про те, що Харкову має бути присвоєно звання міста військової слави. Я особисто зроблю все, щоб здійснилася ця мрія Миколи Андрейка. Ми обов'язково досягнемо присвоєння Харкову цього звання», - зазначила Ірина Бережна.

Дочка Миколи Андрейка Тамара Миколаївна подякувала міській владі за рішення встановити пам'ятну дошку її батькові і за те, що його виконали в короткі строки.

У церемонії відкриття дошки взяли участь голова ради міської організації ветеранів Микола Касьяненко, голова адміністрації Київського району Неллі Казанжиєва.

Довідка. Микола Андрейко народився в с. Вільшани Дергачівського району Харківської області. Більше 50 років працював на заводі ім. Малишева технологом. Учасник Великої Вітчизняної війни з 1941 року, був старшим телефоністом 685-го стрілецького полку 193-ї Червонопрапорної стрілецької дивізії 65-ї армії Центрального фронту. Отримав звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота зірка». Після війни працював на заводі ім. Малишева. Помер 28 грудня 2008 року.

Клопотання про встановлення меморіальної дошки подала Рада почесних громадян міста Харкова. Її виготовлення та встановлення профінансовано з бюджету міста за рахунок коштів, передбачених Комплексною міською програмою розвитку культури в місті Харкові на 2011-2016 роки.
    У Харкові відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Миколі Андрейку

Друкувати
Останні новини