У Харкові увічнять імена низки відомих діячів науки і культури
19 грудня 2013 17:53
У Харкові увічнять імена низки відомих діячів науки і культури Кілька відомих діячів науки, медицини та культури будуть увічнені в назвах вулиць і провулків міста Харкова.

Відповідні рішення були прийняті сьогодні, 19 грудня, на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Як повідомив відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий, на засіданні були розглянуті питання щодо упорядкування найменувань елементів вулично-дорожньої мережі у місті Харкові.

Зокрема, пропозиції стосувалися виключення з облікових даних низки провулків і в'їздів, яких вже немає. Також було підтримано пропозиції назвати безіменні вулиці і провулки іменами діячів, ювілеї яких відзначатимуться в 2014 році. Комісія підтримала пропозицію увічнити в назвах композитора Ігоря Ковача, поета Михайла Кульчицького, архітекторів Олександра Ржепішевського та Олександра Линецького, а також судового медика Миколи Бокаріуса. Комісія рекомендувала розглянути подані пропозиції щодо упорядкування найменувань елементів вулично-дорожньої мережі на черговій сесії Харківської міської ради.

На засіданні також було розглянуто звернення Музейно-меморіального комплексу «Історія танка Т-34» про встановлення меморіальної дошки конструктору танків Миколі Кучеренку. Крім того, надійшло звернення медичної громадськості Харкова про увічнення пам'яті видатного хірурга, Почесного громадянина міста Харкова Олександра Шалімова. Комісія визнала можливою установку цих меморіальних дощок, якщо заявники візьмуть на себе всі супутні фінансові витрати.

Також комісія рекомендувала задовольнити клопотання Харківського обласного комітету «Дробицький яр» про увічнення пам'яті хірурга і стоматолога Мойсея Фабриканта установкою меморіальної дошки на будівлі за адресою: пл. Поезії, 5.
Друкувати
Останні новини