У Харкові розпочалися Дні білоруської культури
23 квітня 2013 18:21
У Харкові розпочалися Дні білоруської культури Відкриття Днів білоруської культури відбулося сьогодні, 23 квітня, у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. Лисенка.

У відкритті взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко, заступник Харківського міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігор Терехов, представники обласної влади та дипломатичного апарату Білорусі.

Валентин Величко привітав присутніх та висловив подяку керівництву міста та області за сприяння у проведенні Днів білоруської культури. «Ми приїхали сюди з відкритим серцем. Білоруси сьогодні живуть по всьому світу, і багатьох з них доля привела на Слобожанську землю, але пам'ять про історичну батьківщину зберігається назавжди. Два наших слов'янських народи давно ріднить дружба. Ми допомагали один одному у складні періоди історії й продовжуємо йти рука об руку сьогодні», - зазначив посол.

У свою чергу Ігор Терехов висловив сподівання, що такі Дні білоруської культури стануть для Харкова традиційними. «Сьогодні для нашого півторамільйонного міста відбувається дуже значуща подія: вперше у Харкові проходять Дні білоруської культури. Я впевнений, що спільними зусиллями ми закладемо сьогодні добру традицію - щорічно проводити такі заходи. Я сподіваюся, що ці дні стануть імпульсом, який ще довгі роки вестиме нас до миру, дружби та взаєморозуміння», - зазначив заступник міського голови.

У ході відкриття представник Міністерства культури Республіки Білорусь Інна Бичек зачитала вітальні листи від міністра культури Білорусі Бориса Свєтлова та голови виконавчого комітету Гомельської обалсті Володимира Дворніка.

Відкрив вечір харківський театр народного танцю «Заповіт», а потім для присутніх виступили творчі колективи Гомельської області, які представили свої танцювальні, вокальні та інструментальні номери. Також у фойє малого залу ХНАТОБу відкрилася виставка білоруських майстрів народної творчості.


Дні білоруської культури в Харкові триватимуть два дні. Завтра, 24 квітня, в кінотеатрі ім. О. Довженка відбудеться презентація і демонстрація документальних фільмів «Білорусь. Чотири роки війни» і «На розстані» (початок - о 15:00 і 17:00 відповідно). Також у виставковому залі художньої школи ім. Рєпіна відбудеться відкриття виставки робіт Центру художньої творчості дітей та молоді міста Мінська (початок - о 16:00). 

Друкувати
Останні новини