Тепловики підготували до опалювального сезону третину житлових будинків
19 червня 2017 15:11 ЖКГ
Тепловики підготували до опалювального сезону третину житлових будинків КП «Харківські теплові мережі» підготувало до наступного опалювального сезону 33% житлового фонду, який знаходиться в комунальній власності.

Про це сьогодні, 19 червня, повідомив директор ХТМ Сергій Андрєєв.

«Ми почали готуватися до зими в квітні, коли ще не закінчився попередній опалювальний сезон. На підприємстві були створені бригади, які займаються підготовкою будинків, які ми обслуговуємо, власних мереж, насосних станцій тощо. Зараз проводяться капремонти в будинках, заміна труб, ремонт обладнання, котелень. Роботи йдуть за графіком. Всього плануємо спрямувати на підготовку до опалювального сезону 100 мільйонів гривень», - зазначив директор ХТМ.

За його словами, підприємство також продовжує встановлювати прилади обліку. На сьогоднішній день загальнобудинковими лічильниками оснащено близько 43% будинків, а індивідуальними - близько 60% споживачів. Робота ця не зупиняється, і, за прогнозом Сергія Андрєєва, до осені буде встановлено вже близько 80% індивідуальних лічильників.

Також директор КП «ХТМ» прокоментував ситуацію, яка склалася навколо заборгованостей, що утворилися у багатьох одержувачів субсидій за минулий опалювальний сезон. Він нагадав, що пільгова сплата за послуги теплопостачання має дві складові - платіж у вигляді субсидії від держави і платіж від споживача.

«Зазвичай субсидія призначається наперед, тобто на весь опалювальний сезон. При розрахунках береться середня норма витрат тепла на 1 кв. м і вираховується її вартість. Виявилося, що за минулу зиму кількість тепла, відданого споживачам, була меншою, ніж передбачалося при розрахунках. Тобто субсидію нарахували на більшу суму, а фактично виставлені платежі були меншими. І ось цю різницю, яка була нарахована на початку опалювального сезону, держава тепер вимагає повернути. Боргів би не було, якби споживачі своєчасно заплатили свою частину. Вони бачили, що субсидія покриває всю суму нарахувань за тепло, і власні платежі просто не робили. А держава тепер переплачені гроші забирає, і, таким чином, виникла заборгованість у тих, хто не платив свою частку. І цю суму доведеться сплатити до наступного опалювального сезону. Таким боржникам при необхідності буде запропонована реструктуризація боргу», - повідомив Сергій Андрєєв.

Друкувати
Останні новини