Сонячна батарея, роботи та екоавтомобілі - університети представили свої досягнення
30 вересня 2017 13:06 Освіта
Сонячна батарея, роботи та екоавтомобілі - університети представили свої досягнення Шість провідних вишів Харкова відкрили двері відвідувачам у рамках освітнього проекту «Ніч науки. Енергоефективність», який проходить сьогодні, 30 вересня, в Харкові.

Так, свої останні досягнення, наукові розробки в галузі енергоефективності представили Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Українська інженерно-педагогічна академія та Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського.

Зокрема, в університеті міського господарства покажуть власну сонячну електростанцію, яка забезпечує електроенергією один з корпусів університету, а також пройде шоу від «Лабораторії божевільних вчених» (з 11:00 до 18:00) і виступить технічна студія «Винахідник» (з 15 : 00 до 19:00), де всі бажаючі зможуть взяти участь у презентації ефективного використання енергетичних ресурсів за допомогою лего-роботів.

В університеті імені Каразіна сьогодні продемонструють модель автомобіля з вакуумним двигуном, наукові засоби в галузі альтернативної енергетики, зокрема, системи бездротової передачі енергії, лазерні системи передачі звуку та інші наукові інновації. Для всіх харків'ян і гостей міста відкриті музеї вишу - Музей природи, Музей археології, «ЛандауЦентр».

В аерокосмічному університеті можна побачити робота, який живиться сонячною енергією, а в ХПІ - макет енергоефективної квартири. В інженерно-педагогічної академії школярі можуть пройти тестування і визначити свій рівень знань в області математики і фізики. А в автомобільно-дорожньому університеті можна побачити автомобіль, який проїхав 565 км на 1 л палива, а також інші гібридні екоавто, швидкісні машини і взяти участь у гонках на симуляторах.

Для харків'ян організований трансфер в усі локації за двома маршрутами: один по вишах, які розташовані в центрі, інший - тільки для поїздки в аерокосмічний університет. Місце збору і кінцева зупинка автобусів - пл. Свободи, 4 (біля головного корпусу ХНУ імені Каразіна). Автобуси курсують з інтервалом приблизно 15-20 хвилин. Почати свою «Ніч науки» можна в будь-якому з вишів, а потім дочекатися автобуса і поїхати далі.

Заходи в рамках «Ночі науки» проходитимуть з 11:00 до 22:00.

З повною програмою проекту можна ознайомитися тут.

Організатор заходу - Департамент міжнародного співробітництва за підтримки Німецької федеральної компанії «GIZ».

Друкувати
Останні новини