Розвиток транспорту та енергоефективність - у Харкові реалізують нові проекти
18 травня 2018 18:43 Місто
Розвиток транспорту та енергоефективність - у Харкові реалізують нові проекти Конференція інвесторів «Харків: розвиток та інвестиції» пройшла сьогодні, 18 травня, у Харківській міській раді.

У ній взяли участь представники міжнародних компаній, Європейського банку реконструкції і розвитку, екологічної фінансової корпорації «НЕФКО», Європейської Бізнес Асоціації, Німецької федеральної компанії «GIZ», Німецького банку розвитку «KfW» та ін.

Заступники Харківського міського голови та директори комунальних підприємств презентували нові інвестиційні проекти, які необхідно реалізувати в місті.

Як повідомив під час секції «Харків - розвиток та інвестиції» перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, стратегічна мета міської влади - провести модернізацію у всіх сферах життєдіяльності Харкова.

«В останні роки місто вийшло на траєкторію постійної модернізації. Завдяки цілеспрямованим інвестиціям з міського бюджету, підтримці держави і міжнародних фінансових організацій, обсяги роботи і послуг зростають. Бюджетна децентралізація дуже багато дала для формування бюджету міста, власні ресурси громад збільшилися», - зазначив перший віце-мер.

Він повідомив, що в місті реалізують кілька масштабних проектів. Значуще місце серед них займають ті, які стосуються розвитку транспортної інфраструктури. Зокрема, мова йшла про будівництво двох нових станцій метрополітену «Державінська» і «Одеська», електродепо за ст. м. «Перемога». Ігор Терехов повідомив, що нові тролейбуси, які планують закупити для Харкова за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку, можливо, вийдуть на маршрути вже наступного року. У той же час планується реалізація нового проекту з безпеки дорожнього руху.

«Міська рада спільно з Європейським інвестиційним банком займається реалізацією проекту з безпеки дорожнього руху, який передбачає модернізацію перехресть, створення комфортної транспортної інфраструктури для зниження ризиків дорожньо-транспортних пригод. Також планується розробити міські велосипедні маршрути», - розповів Ігор Терехов.

Крім того, за його словами, в місті взялися за вирішення проблеми з паркуваннями. Оскільки ця проблема особливо актуальна для центральної частини міста, там почали будівництво першого багатоповерхового паркінгу на 200 місць.

Також, за його словами, у Харкові продовжують приділяти пильну увагу енергоефективним заходам. Місто взяло на себе зобов'язання поліпшити екологічну ситуацію, скоротити викиди СО2 на 30% до 2030 року і суттєво знизити споживання енергоресурсів. Спільно з Агентством США з міжнародного розвитку USAID та Німецькою федеральною компанією «GIZ» був реалізований проект з енергомодернізації школи №153. У той же час зараз проходить реконструкція басейну з установкою сонячних батарей для підігріву гарячої води в дитячому садку №6.

«Разом з USAID ми підготували економічне обґрунтування для окремого інвестиційного проекту енергетичної модернізації об'єктів охорони здоров'я, а також 54 закладів освіти - 31 дитсадка і 23 шкіл. Ми ведемо переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо реалізації даного проекту», - розповів Ігор Терехов.

Також він нагадав, що в місті реалізують проект з будівництва першого в Україні багатофункціонального комплексу з переробки побутових відходів, продовжиться робота з відкриття центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс» у районах міста та будівництво сучасного зоопарку, що відповідає всім європейським нормам.

Друкувати
Останні новини