Полтава переймає досвід Харкова зі створення хоспісів
12 жовтня 2015 14:58 Місто
Полтава переймає досвід Харкова зі створення хоспісів Делегація з Полтави прибула сьогодні, 12 жовтня, до Харкова для обміну досвідом у питаннях соціально-медичного захисту населення.

Метою візиту полтавчан став інтерес до харківських напрацювань у системі надання паліативних послуг, а також до роботи з дітьми-інвалідами.

Перед тим як відвідати Центр реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь» і міський та обласний хоспіси, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підписала меморандум про співпрацю в цих напрямках з боку Харкова, після чого документ передали делегації для підписання заступником полтавського мера Світланою Порохнею.

«Питання паліативної допомоги, організації хоспісів та виїзної допомоги вдома не поширені широко по всій Україні і тільки починають порушуватися в нашому суспільстві. Але Харків у цьому плані має п'ятирічний досвід, і тільки тепер ми беремо на себе сміливість ним ділитися. Спочатку ми самі поїхали в Полтаву, ознайомилися з їхньою системою соціально-медичного захисту населення, потім запросили до себе. І сьогодні підписали меморандум, зрозумівши, що нам є чим обмінюватися, незважаючи на різницю в масштабах наших міст. Взагалі, досвід співпраці у нас багаторічний, але в цих напрямках все ще попереду», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Полтавські гості також поділилися своїми очікуваннями від візиту до Харкова. Начальник управління охорони здоров'я Полтави Сергій Котов розповів, що у їхньому місті поки немає хоспісів, тому харківський досвід у цьому напрямку для них дуже важливий.

«У Харкові багато напрацювань у сфері охорони здоров'я, і ​​в багатьох питаннях ви попереду багатьох областей країни. Нам, насамперед, цікаво вивчити ваш досвід у створенні хоспісів, наданні паліативної допомоги, подивитися на ці процеси зсередини. У нас в планах також є створення хоспісу в Полтаві, і я впевнений, що досвід Харкова дасть і нам можливість якомога швидше реалізувати цей проект», - повідомив Сергій Котов.

А директор Центру реабілітації дітей-інвалідів в Полтаві і за сумісництвом депутат Полтавської міської ради Людмила Лисенко має намір найпильнішу увагу приділити роботі харківського Центру реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Промінь».

«Я знаю, що в Харкові цей центр працює давно, і там застосовується багато різних методик. Мені дуже цікаво побачити щось нове, чого немає в нашому центрі. Підписання меморандуму вселяє впевненість, що співпраця між нами буде довою. Я розраховую, що харків'яни потім приїдуть на екскурсію до нашого центру у Полтаві, адже мені важливий погляд колег на нашу роботу з боку», - зазначила Людмила Лисенко.

Друкувати
Останні новини