Пільговий проїзд у транспорті для ветеранів силових структур: роз'яснення міськради
05 січня 2018 17:01 Суспільство
Пільговий проїзд у транспорті для ветеранів силових структур: роз'яснення міськради Ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції і деяким іншим військовослужбовцям потрібно отримати посвідчення «Ветеран праці», щоб скористатися правом безкоштовного проїзду у міському електротранспорті.

З 1 січня 2018 року в Україні змінено порядок надання пільг на безкоштовний проїзд у міському електротранспорті. Всі пільги, передбачені законодавством України, які раніше фінансувалися з державного бюджету, передані на місцевий рівень. Згідно зі статтею 85 Бюджетного кодексу України, така передача повноважень супроводжується субвенцією з державного бюджету, яка могла дозволити місцевим органам влади виконати ці повноваження. У державному бюджеті на 2018 рік кошти на компенсацію проїзду у міському електротранспорті не передбачені.

Департамент інфраструктури, Департамент праці та соціальної політики, Департамент бюджету і фінансів, Юридичний департамент, низка інших фахівців уважно розглянули нормативні акти, законодавство і кожну пільгу, для того щоб зрозуміти, як раціонально і правильно реалізувати це право громадян. У результаті, 20 грудня на сесії Харківської міської ради було прийнято рішення, в якому є перелік тих соціальних груп, яким міськрада, виходячи з можливостей місцевих бюджетів, надала відповідну пільгу на безкоштовний проїзд.

У людей виникли питання, пов'язані з пільгою, яка призначена для пенсіонерів. Практично всі пенсіонери за віком мають право на безкоштовне користування міським електротранспортом. Довелося врахувати, що до складу пенсіонерів входять учасники бойових дій, ветерани війни, чорнобильці та багато інших категорій громадян, яким вже надана ця пільга. Але така категорія, як ветерани Збройних Сил, МВС і прирівняні до них громадяни, які йдуть на пенсію не за віком, а за вислугою років, цією пільгою скористатися не зможе. Це люди працездатного віку, які не підпадають під категорію пенсіонерів за віком. Виникла певна колізія, яку, на жаль, закрити можливостями міського бюджету є неможливим. Але у фахівців є пропозиція. Якщо ветерани Збройних Сил, МВС і прирівняні до них категорії громадян досягли пенсійного віку, то проблему цю можна вирішити, якщо вони отримають статус «Ветеран праці».

Для цього ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції і деяким іншим військовослужбовцям можна оформити посвідчення «Ветеран праці» (при наявності стажу роботи 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок). Бажаючим отримати такий статус необхідно звернутися в територіальне управління Пенсійного фонду України за отриманням інформації про обчислений трудовий стаж, після - в управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян - за інформацією про загальний стаж з урахуванням календарної вислуги, потім - в управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації з документами (заява; паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу; фотографія 3x4 см; документ, що подтверджує наявність необхідного стажу для визначення права на встановлення статусу; для людей з інвалідністю - довідка медико-соціальної комісії про групу інвалідності). Після встановлення статусу громадянин зможе отримати посвідчення «Ветеран праці», яке і дасть право безкоштовного проїзду в міському електротранспорті (трамвай, тролейбус, метрополітен).

З інформацією про пільгові категорії громадян, які мають право на безкоштовний проїзд у Харкові, можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що ПАТ «Мегабанк» почало прийом документів для оформлення пільгових E-ticket. Колишні співробітники силових структур, після того, як отримають посвідчення «Ветеран праці», зможуть звернутися до банку і подати документи на оформлення єдиного електронного проїзного квитка.

Друкувати
Останні новини