Отримати довідку про склад сім'ї тепер можна буде за дорученням
11 липня 2018 16:52 Місто
Отримати довідку про склад сім'ї тепер можна буде за дорученням З понеділка, 16 липня, отримати довідку про склад сім'ї можна буде за дорученням.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 11 липня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради. Рішення вступить в дію 16 липня.

Як зазначив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, крім можливості оформлення довідок про склад сім'ї за дорученням, власник житла тепер зможе отримати довідку без участі інших власників і співвласників. З проханням внести такі зміни в департамент звернулися харків'яни, які стикалися з різними проблемними ситуаціями при отриманні довідок. Наприклад, хтось із власників житла міг перебувати за кордоном, хтось не міг звернутися за станом здоров'я тощо.

«Довідку про склад сім'ї могли отримати тільки власники або наймачі конкретного житлового приміщення. Причому якщо власників було декілька, вони всі разом повинні були прийти і замовити цю довідку. Після прийняття сьогоднішнього рішення таку довідку може отримати будь-хто з власників без присутності інших, наймач, будь-яка зареєстрована за цією адресою особа, якщо їй виповнилося 14 років, законний представник такої особи або особа за дорученням», - розповів про спрощення процесу видачі довідок Олег Дробот.

За його словами, прийняття такого рішення стало можливим після запуску єдиної автоматизованої системи формування довідок про склад сім'ї - «Порталу електронних сервісів Харкова». Він зазначив, на сьогодні через Портал було сформовано 50 тис. довідок, 37,5 тис. (75%) з них - без участі заявника.

«Тільки одна четверта довідок були оформлені за участю заявника, але це все одно велика кількість, і є необхідність і далі спрощувати процедуру отримання. Ми постійно збираємо інформацію про те, хто їх потребує в паперовому вигляді. Наприклад, їх вимагали виші, хоча підстав для цього ми не бачили. Ми провели бесіди з кожним вишем, і тепер такі довідки вони більше не вимагатимуть. Так ми працюємо з кожним органом, щоб харків'яни не втрачали свого часу», - зазначив директор департаменту.

Він також повідомив, що з червня до Порталу підключилися вже понад 200 нотаріусів, і ця робота триває. Наступним кроком стане підключення до цього сервісу міських підприємств - КП «Харківводоканал», КП «Харківські теплові мережі», Муніципального підприємства з вивезення твердих побутових відходів, ПАТ «Харківміськгаз», АК «Харківобленерго».

«Наша мета, щоб кількість послуг, які надаються в електронному вигляді, тільки зростала. Близько 50 послуг різного рівня знаходяться в розробці, і ми повинні забезпечити їх інтеграцію в Портал електронних сервісів. З питання державних послуг ми працюємо з Національним агентством з питань електронного уряду, щоб госсервіси, які надають послуги онлайн, інтегрувати в Портал», - повідомив Олег Дробот.

Нагадаємо, з 1 червня в Харкові значно спростили процедуру отримання довідки про склад сім'ї та запустили Портал електронних сервісів. Крім того, у КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» тепер працюють сервіси «Apple Pay» і «Google Pay».

Друкувати
Останні новини