На будинках по вулиці Конторській з'явилися казкові тварини
06 липня 2018 10:25 ЖКГ
На будинках по вулиці Конторській з'явилися казкові тварини На одній з найстаріших вулиць Харкова - Конторській - ремонтують фасади будинків, частину з них прикрасять сузір'ями та міфологічними тваринами.

Зараз там працюють будівельники і художники. Робота перших полягає в тому, щоб зняти старий аварійний шар штукатурки, очистити, вимити фасад від колишньої фарби, зробити цементну стяжку, нанести сучасні матеріали і пофарбувати фасад.

Як розповів заступник начальника відділу Департаменту житлового господарства Юрій Дігтяр, під час фарбування в основному зберігається первісний колір будівлі, якщо ж є якісь питання, сумніви, то колірну гамму узгоджують з архітекторами.

На вул. Конторській відремонтують фасади будинків №6, 18, 19, 21, 23, 38 та ін. Всього заплановано виконати роботи за десятьма адресами, а за п'ятьма з них - за участю художників, і цю ідею підтримала міська рада.

У числі таких художників - Денис Стадник, який викладає у Харківській державній академії дизайну і мистецтв і займається вільною практикою. Серед робіт художника, які були виконані у співпраці з мерією, - один із муралів біля Регіонального центру послуг на пр. Тракторобудівників та графіті «Відкриті двері» на будівлі по вул. Пушкінській, 28.

За словами Дениса Стадника, будинки на вул. Конторській художники вирішили об'єднати однією ідеєю і створюють на фасадах сузір'я. У роботі автори використовують керамічні накладки, пінополістирольні плити, епоксидні смоли, дзеркала. Мерехтіння цих елементів і будуть бачити городяни, що проходять по вулиці.

«Вулиця дуже стара і атмосферна. Хотілося, щоб пішохідна зона була б цікава людям, щоб вони, проходячи вздовж будинків, розглядали їх і вишукували щось цікаве. Будинки невеликі, тут немає великих площ для муралів, тому потрібно було вибрати щось маленьке й розтиражувати серію. Одна з тем, яка здалася цікавою, - сузір'я і різні міфологічні тварини. Поки буде п'ять сузір'їв», - розповів художник.

Зазначимо, що всього цього року в Харкові планують виконати поточний та капітальний ремонт фасадів близько 100 будинків, третина робіт вже виконана. На кожному об'єкті задіяно п'ять-шість робочих, термін виконання може зайняти від одного місяця до двох, залежно від обсягу робіт.

«Фасади будинків будуть відремонтовані на Дарвіна, 19-а, на Дмитрівській, 20. На Дмитрівській роботи йдуть вже близько 60 днів. Це складний будинок: відновлюється поле фасаду, фриз, який проходить під вікнами і балконами.  Фасади ремонтуватимуть також на вулиці Ковальській, у провулках Лопатинському, Соляниківському, на вулиці Сумській», - повідомив Юрій Дігтяр.

Зазначимо, що в Харкові відновленням фасадів займаються щорічно. Зокрема, торік до настання холодів роботи були виконані близько на 100 будинках.


Друкувати
Останні новини