Місто виділить кошти на закупівлю інсулінів
09 серпня 2018 12:54 Медицина
Місто виділить кошти на закупівлю інсулінів Хворі, які гостро потребують інсулін, сьогодні, 9 серпня, зустрілися з першим заступником Харківського міського голови Ігорем Тереховим.

Також у зустрічі взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан та директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат.

Люди висловили стурбованість з питання забезпечення їх інсулінами. Представники міської влади роз'яснили, що вирішують цю проблему. Підготовлений проект рішення про виділення з міського бюджету коштів на придбання інсулінів для хворих на цукровий діабет, який буде розглянутий 22 серпня на сесії Харківської міської ради. Планується виділити близько 2 млн грн, але це не вирішить питання в цілому.

Вже з березня міська влада веде листування з Міністерством охорони здоров'я з проханням надати дотацію в розмірі 22,7 млн ​​грн, оскільки цільова держсубвенція, виділена для Харкова на закупівлю інсулінів у 2018 році, склала 22,9 млн грн, що дозволяє забезпечити тільки 32% всіх хворих на цукровий діабет у Харкові. Субвенція була розподілена так, щоб, перш за все, були стовідсотково забезпечені інсуліном діти, на 70% - студенти, а дорослі - на 30-32%, в залежності від помісячного розподілу. Всього на ці цілі місту необхідно 65 млн грн.

Юрій Сороколат роз'яснив, чому виникла така проблема. За його словами, держава, формуючи бюджет на 2018 рік, не визначила правила розподілу коштів на цю програму.

«Правила фінансування визначаються законом про бюджет. Наприклад, якби було б встановлено, що з держбюджету держава забезпечує цю програму на 40%, 50% або 60%, а решта - за кошти місцевого бюджету, тоді і питань би не було. Протягом півроку нам обіцяють, що буде дотація. Торік держава її надала. Ми хочемо якимось чином вирішити цю проблему. Ми вже багато інших зобов'язань взяли на себе, зокрема, до нас зверталися батьки дітей, хворих на муковісцидоз, і ми надаємо їм всю посильну допомогу. Ми не стоїмо осторонь», - сказав Юрій Сороколат, акцентуючи увагу на компетенції органів місцевої влади, яка не може розподіляти кошти на такі потреби без чіткого регламенту з боку вищих органів влади.

У свою чергу Ігор Терехов повідомив, що 25 червня Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на нараді дав чітке доручення Міністерству охорони здоров'я встановити фактичну потребу щодо забезпечення хворих інсулінами в країні.

«Тобто прем'єр дав пряму вказівку, бо він розуміє, як формується бюджет, які субвенції повинні надходити в області та міста. Це пряма державна субвенція, яка повинна прийти в Харківську область, прийти в місто Харків і має бути віддана людям. Дане питання вирішується консолідовано з органами обласної влади. Така проблема існує не тільки в місті Харкові та області, а й інших регіонах України», - зазначив Ігор Терехов.

Крім того, він підкреслив, що міська влада продовжить працювати з Міністерством охорони здоров'я та звертатиметься до Кабінету міністрів України, щоб отримати необхідні кошти на наступні місяці. А якщо вони все ж не будуть отримані, то їх знову виділять з міського бюджету.

Друкувати
Останні новини