Люди з особливими потребами можуть приєднатися до роботи в громадських організаціях Харкова
07 грудня 2017 16:19 Суспільство
Люди з особливими потребами можуть приєднатися до роботи в громадських організаціях Харкова Єдина соціальна мережа Харкова - майданчик для реалізації можливостей молодих людей з обмеженими фізичними можливостями.

Про це сьогодні, 7 грудня, на соціальному форумі інклюзивності «Громадський сектор - соціальна та освітня платформа для формування інклюзивного суспільства» повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, Єдина соціальна мережа працює в місті вже 18 років, до її складу входять десятки громадських організацій різного спрямування, які створюють цікаві проекти, що відповідають потребам харків'ян. До реалізації таких ініціатив можуть приєднатися всі бажаючі. 

«Ми пропонуємо молодим людям механізм соціальної інклюзії, надаємо їм інформацію про роботу громадських організацій. Молоді люди повинні розуміти, що їхнє майбутнє в їхніх руках, і якщо не вийде влаштуватися на роботу в якусь фірму, підприємство, установу, вони повинні знати, що є майданчик, де можна себе реалізувати, створивши власне робоче місце через громадську організацію, через фонд, громадську роботу, яка допоможе їм увійти в доросле професійне життя, дасть можливість розвиватися і отримувати винагороду за свою працю», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона зазначила, що зараз в місті будуть реалізовувати більше соціальних проектів, пов'язаних з роботою в сім'ях, спрямованих на надання їм психологічної та соціальної підтримки.

«Щороку у нас проходить конкурс соціальних проектів, і кожен рік ми реалізуємо нові. Ця система швидко реагує на потреби суспільства. У нас з'явилися проекти, пов'язані з допомогою сім'ям загиблих учасників АТО, громадські організації людей, які повернулися із зони АТО, зрозуміли, що їм потрібно об'єднаються і підтримувати один одного. Ми провели серйозні дослідження і маємо хворобливі сигнальні факти жорстокого поводження з дітьми та жінками всередині сімей, тому відкрили соціальний центр «Сім'я». Мета - вивести на ринок більше соціальних послуг, які були б корисні саме сім'ям, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, де є місце агресивній поведінці», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

У свою чергу заступник міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко запросив людей з обмеженими можливостями і всі громадські організації взяти участь у конкурсі проектів, які будуть реалізовані за рахунок коштів громадського бюджету. У 2018 році на реалізацію ініціатив харків'ян вперше з міського бюджету буде виділено 50 млн грн. 

За його словами, подати проекти можна буде через сайт, центри надання послуг, головне, щоб вони були новими для міста, спрямовані на поліпшення життя і не дублювали діяльність міської влади.

«Це повинні бути інноваційні проекти, які зроблять Харків кращим, красивішим, комфортнішим, більш доступним. Пізніше проекти можна буде доопрацювати з профільними департаментами. На практиці соціальна інклюзія - це активна участь у житті людей, допомога їм, спільні ініціативи. Ми допомагаємо молодим людям з обмеженими можливостями разом з Молодіжною радою при Харківському міському голові, куди вони завжди можуть звернутися і де можуть проявити себе», - сказав Костянтин Лобойченко.

Нагадаємо, що сьогодні в Харкові пройшов соціальний форум інклюзивності. У ньому взяли участь представники влади та громадського сектору з Харкова, Києва, Дніпра, Запоріжжя. Організаторами виступили громадська організація «Ми Небайдужі», Харківська міська рада та Німецька федеральна компанія GIZ. 

Друкувати
Останні новини