Комунальники продовжують прибирати сніг та кригу з дахів житлових будинків
28 січня 2019 14:32 ЖКГ
Комунальники продовжують прибирати сніг та кригу з дахів житлових будинків Близько 300 покрівель житлових будинків міста Харкова щодня очищають альпіністи від снігу, криги та бурульок.

Зокрема, сьогодні, 28 січня, комунальники працювали за адресою вул. Маяковського, 11. Альпіністи прибирали сніг з покрівлі будинку, а також кригу та бурульки з водостічних труб.

Як повідомив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков, з початку зими в диспетчерську службу «15-62» надійшла рекордна в порівнянні з двома попередніми роками кількість заявок на зняття бурульок - понад 10 тис. Сьогодні по місту працюють 130 альпіністів і 12 автовишок. Всього ж на озброєнні комунальних служб 180 альпіністів.

«Цієї зими ситуація аномальна - це фактично стихія, з якою ми боремося в масштабах міста», - зазначив Роман Нехорошков.

При цьому від підкреслив, що такі роботи комунальники проводять виключно на будинках комунальної форми власності. Балансоутримувачі та власники кооперативних будинків, будинків ОСББ та адміністративних будівель повинні самостійно залучати підрядні організації, встановлювати огородження місць роботи, а також тих зон, де можливе падіння льоду. Прибирати бурульки та кригу на балконах приватних будинків повинні самі власники - це прописано в правилах утримання житлових будинків.

Як повідомив Роман Нехорошков, на сьогоднішній день на фасадах і під'їздах будинків і житлових будинків міста розвішано вже понад 5 тис. оголошень, які попереджають про схід снігу та криги. Він підкреслив, що в зв'язку з потеплінням нинішній тиждень буде критичним за обсягами сходження снігу і льоду з покрівель будинків, тому харків'янам ще раз нагадують про обережність, з якою вони повинні проходити вздовж будинків, під дахами і виступаючими конструкціями, а також просять не паркувати автомобілі в місцях, де можливий обвал снігу і льоду.

Крім того, Роман Нехорошков повідомив, що в зв'язку з великою кількістю снігу на дахах будинків у деяких квартирах почалося протікання дахів. «За минулий тиждень ми вже отримали понад 100 заявок на усунення течі, а під час відлиги їх буде ще більше. Харків'яни можуть повідомляти про таку проблему в диспетчерську службу «15-62». Всі заявки будуть оброблені і навесні включені в план ремонтних робіт», - зазначив директор Департаменту житлового господарства.

Друкувати
Останні новини