Харковом курсуватиме «рятувальний» трамвай
07 лютого 2018 16:41 Суспільство
Харковом курсуватиме «рятувальний» трамвай Пасажири, які їдуть у трамваї №26, зможуть ознайомитися з правилами протипожежної безпеки, поведінки на воді, під час ожеледиці, при виявленні невідомих і вибухонебезпечних предметів.

Вся ця інформація тепер є у двох трамвайних вагонах, зовні яких з'явилися малюнки на тему надзвичайних ситуацій, а всередині - інформаційні листівки  з правилами безпеки.

Як повідомив сьогодні, 7 лютого, журналістам начальник відділу зі зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України в Харківській області Ігор Лупандін, це спільна ініціатива рятувальників, Салтівського трамвайного депо та Департаменту інфраструктури міської ради.

«Коли ми обговорювали питання, пов'язані з безпекою людей, аналізували надзвичайні ситуації, що призводять до трагічних наслідків, їх причини, то прийшли до висновку, що необхідно задіяти додаткові інформаційні повідомлення. Так з'явилася ця ідея. Телебачення та інші засоби масової інформації у нас задіяні в повному обсязі, а рухомий склад використовувався частково. Були листівки, зовнішні попереджувальні написи, але так комплексно до інформаційної складової ми ще не підходили. Тут ми говоримо про пожежі, виявлення невідомих, вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, про поведінку під час ожеледиці та інших надзвичайних ситуаціях, які можуть статися», - зазначив Ігор Лупандін.

Створювала малюнки протягом трьох тижнів не професійний художник, а майстер з ремонту рухомого складу Салтівського трамвайного депо Ганна Скалозубова. Завдяки її картинам, вагони перетворилися в ілюстрації до дитячої книжки про правила безпеки.

«Малювання - це хобі. Коли дізналася про таку ініціативу, вирішила взяти в цьому участь. Ці малюнки я вибрала невипадково, у мене п'ятирічний син. Для того, щоб йому було краще запам'ятовувати і сприймати таку інформацію, я вибрала дитячі малюнки і до них вірші. Працювала над ними вранці і ввечері. Син уже запам'ятав правила», - розповіла Ганна Скалозубова.

Трамвай №26 для такої попереджувальної та навчальної місії обрали теж невипадково. Він курсує одним з найдовших маршрутів міста (близько 30 км) - від ст. м. «Індустріальна» до Центрального парку культури і відпочинку імені Горького. Як зазначив директор Салтівського трамвайного депо Владислав Приймак, за день у цьому трамваї може проїхати близько 2,5 тис. людей.

«За годину-півтори, від кінцевої до кінцевої, люди зможуть почитати ці правила безпеки, запам'ятати. Піклуючись про безпеку наших городян, ми з радістю відгукнулися на ініціативу рятувальників. Якщо буде необхідність, розмістимо таку соціальну рекламу і на інших трамваях. Це не комерційна реклама, це грошима не вимірюється», - сказав Владислав Приймак.

Як зазначив Ігор Лупандін, до цієї соціальної ініціативи хочуть приєднатися й інші трамвайні і тролейбусні депо. Також є перспектива реалізувати цю ідею у Харківському метрополітені.


Друкувати
Останні новини