Харків'янин Борис Романченко відвідав Бухенвальд у річницю визволення в'язнів концтабору
16 квітня 2018 17:48 Суспільство
Харків'янин Борис Романченко відвідав Бухенвальд у річницю визволення  в'язнів концтабору У Німеччині пройшов пам'ятний захід, присвячений 73-тій річниці визволення в'язнів концтабору Бухенвальд.

Захід відвідали останні колишні в'язні Бухенвальда з України та Білорусі, що залишилися в живих, - харків'янин Борис Тимофійович Романченко, киянин Олександр Данилович Бичок і мінчанин Андрій Іванович Моїсеєнко.

Незважаючи на те, що 15 квітня в Веймарі проходили вибори мера, на захід, присвячений звільненню концтабору, прийшли сотні жителів міста. Перед присутніми виступив президент Міжнародного комітету «Бухенвальд-Дора і команди» П'єр Дюран.

Киянин Олександр Бичок провів для учнів 8-10 класів однієї з німецьких шкіл екскурсію по Бухенвальду.

Довідка. Бухенвальд (нім. - «буковий ліс») - один з найбільших концентраційних таборів на території Німеччини, що розташовувався поблизу Веймара у Тюрінгії. З липня 1937 по квітень 1945 року в таборі утримувалося близько 250 тис. чоловік. Бухенвальд мав 138 концтаборів-філій. Кількість жертв концтабору оцінюється приблизно у 56 тис. осіб. 

11 квітня 1945 року, коли до Бухенвальду наблизилися американські війська, у ньому спалахнуло повстання, у результаті якого ув'язнені зуміли перехопити контроль над табором. На згадку про цю подію було засновано Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. У 1958 році на території табору був заснований меморіальний комплекс «Бухенвальд».

У Харківській області залишилися живі 16 чоловік, які пройшли через жах концтаборів, - 13 чоловік у Харкові і три - у регіоні.

Друкувати
Останні новини