Харківські двори очищають від снігу
25 січня 2019 11:49 ЖКГ
Харківські двори очищають від снігу Дворові робітники розчищають сніг і наводять лад у дворах в кожному районі міста.

Про роботу дворових робочих Шевченківської філії КП «Харківблагоустрій» сьогодні, 25 січня, розповіла його начальник Світлана Рибникова.

За її словами, у філії трудяться 250 дворових робітників, які упорядковують території 800 житлових будинків. Цього року за рахунок коштів міського бюджету для них придбали десять засобів малої механізації, і тепер у філії є п'ять тракторів і 30 одиниць малої техніки - снігоочисники, машини зі щітками тощо. Площа очищення в районі становить близько 800 тис. кв. м.

Як розповіла Світлана Рибникова, першою на прибирання виїжджає велика тракторна техніка, яка розчищає тротуари з великою прохідністю. Двірники починають день з прибирання виходів з під'їздів і тротуарів біля житлових будинків, щоб люди могли пройти до громадського транспорту.

«Тракторна техніка після розчищення тротуарів переходить у двори, щоб забезпечити проїзд транспорту і автомобілів швидкої допомоги, комунальних служб. Дворові робочі прочищають тротуари вручну і засобами малої механізації. Без ручної праці досягти успіхів все одно неможливо. Техніка пройшла, після цього двірник посипає тротуар піщано-сольовою сумішшю, і далі знову потрібно все зчистити, щоб не було криги», - розповіла Світлана Рибникова.

Вона зазначила, що штат філії укоплектований всього на 37%. Незважаючи на це, жінки, пенсіонери, які, в основному, йдуть працювати дворовими робочими, дуже стараються навести лад на всій території, працюючи в складних погодних умовах.

У КП «Харківблагоустрій» вживають заходів, щоб розширити штат. Дворовим робочим надається пільга на оплату житлово-комунальних послуг: в зимовий час вона становить близько 1,5 тис. грн. Крім того, з цього року дворовим робочим, майстрам і начальникам ділянок надали пільгу на проїзд у громадському транспорті. Начальник ділянки запросила всіх харків'ян, кому потрібна робота, працевлаштуватися на підприємстві.

Друкувати
Останні новини