Харків приєднався до всеукраїнського «Пакту заради молоді»
10 жовтня 2017 15:16 Суспільство
Харків приєднався до всеукраїнського «Пакту заради молоді» Всеукраїнський проект «Пакт заради молоді», спрямований на вирішення питання працевлаштування молодих людей, презентували сьогодні, 10 жовтня, в Харкові.

Ідея проекту в тому, щоб об'єднати зусилля бізнес-компаній, держави і сфери освіти для вирішення проблем з працевлаштуванням молоді в Україні. За даними Держслужби статистики, сьогодні кожний четвертий українець у віці до 24 років - безробітний.

За словами координатора «Пакту заради молоді» Тараса Деркача, подібний проект - це форма державно-приватного партнерства, коли соціально відповідальний бізнес готовий прийти на допомогу громаді.

«Я бачу, що Харків - дуже активне в цьому плані місто, тому ми сьогодні тут і прагнемо об'єднати наші спільні зусилля для того, щоб розвивати харківську молодь і, відповідно, поширити подібну ініціативу по всій Україні», - сказав Тарас Деркач.

Сьогодні бізнес-компанії Харкова приєдналися до Всеукраїнського «Пакту заради молоді» і підписали відповідний Меморандум партнерства. Також в рамках форуму відбулися презентації програм для молоді від національних і місцевих компаній, дискусії про пріоритети у виборі першої роботи і майстер-клас для успішного працевлаштування.

Як зазначив заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, для харківської молоді це дуже цікавий проект.

«Найголовніше, щоб молоді люди вибрали ту спеціальність, яка їм до душі, здобули вищу або декілька вищих освіт і розвивалися з точки зору самореалізації. Цей захід дуже важливий для вас, молоді люди, адже ви є двигуном прогресу, сьогодні у вас є величезний шанс почерпнути нові знання, а наше завдання як влади - виховувати нове покоління, адже кадри вирішують все. Наприклад, в ІТ-сфері зараз шукають талановитих молодих людей буквально зі шкільної лави, і це нововведення надає величезну допомогу в працевлаштуванні молоді, якщо ви сюди прийшли, значить, ви мотивовані», - підкреслив віце-мер.

Зазначимо, що проект «Пакт заради молоді» розрахований до 2020 року. Його головна мета - забезпечити 10 тис. робочих місць для молоді в Україні та укласти мінімум 300 угод партнерства з бізнес-компаніями. Український пакт став продовженням загальноєвропейської ініціативи. 17 листопада 2015 року, бізнес-лідери підписали Європейський пакт для молоді за підтримки Європейського парламенту, Європейської комісії, Європейської ради та Короля Бельгії.

Організаторами всеукраїнського проекту виступили: Міністерство молоді та спорту України, Центр «Розвиток КСВ», Молодіжна рада при Харківському міському голові, Фонд народонаселення ООН за сприяння Харківської обласної громадської організації «МИР».

Друкувати
Останні новини