Харків приєднався до пілотного проекту «ProZorro.Продажі»
10 серпня 2017 16:48 Місто
Харків приєднався до пілотного проекту «ProZorro.Продажі» Заступник Харківського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв сьогодні, 10 серпня, підписав Декларацію про приєднання Харкова до системи онлайн-аукціонів «ProZorro. Продажі».

Таким чином, Харківська міськрада приєдналася до Меморандуму про співпрацю в сфері створення в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об'єктів державної власності, а також майна державних і комунальних підприємств. Меморандум було підписано 3 березня 2017 року між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Громадською організацією «Transparency International Ukraine».

Михайло Фатєєв зазначив, що за перше півріччя 2017 року розпорядниками коштів бюджету міста всіх рівнів в електронній системі «ProZorro» було проведено 1 481 тендер. За запороговими закупівлями за цей час місто заощадило 3,9 млн грн. За словами віце-мера, участь у пілотному проекті - ще один крок до того, щоб збільшити надходження до міського бюджету.

«Харків - один з лідерів в реалізації соціально-економічних реформ. Безумовно, ми розраховуємо на те, що реалізація цього проекту підвищить ефективність продажів, збільшить надходження до міського бюджету і комунальних підприємств. Сподіваємося на плідну співпрацю!» - зазначив Михайло Фатєєв.

Як повідомив радник міністра інфраструктури, керівник пілотного проекту «ProZorro.Продажі» Олексій Соболєв, через систему можна здавати майно в оренду, продавати його, а також реалізовувати різні послуги, наприклад, право на проведення ярмарків, розміщення реклами, атракціонів, точок харчування.

«Шукаємо ті варіанти, в яких місту буде зручно використовувати електронні аукціони. В системі є центральна база, де розміщують лоти і інформацію про них, і комерційні майданчики, які ці дані забирають і показують своїм клієнтам. Якщо комунальне підприємство хоче щось продати, то в 60% випадків, за статистикою, через два тижні знаходить покупців», - повідомив Олексій Соболєв.

Він зазначив, що за аналогією системи закупівель через «ProZorro» готується відповідна нормативна база для системи продажів. Тому, поки електронна система продажів не стала обов'язковою за законом, підприємства можуть навчитися з нею працювати.

Довідка. «ProZorro.Продажі» - електронна торговельна система, яка створена з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ГО «Transparency International Україна», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України і українських електронних майданчиків за принципами електронної торговельної системи «ProZorro». Реалізується за підтримки урядів Німеччини, Великобританії та ГО «Transparency International Ukraine». Знаходиться в стадії пілота.

До проекту приєдналися найбільші українські компанії і банки, а також міські ради Вінниці, Краматорська, Маріуполя, Тернополя та Львова.


Друкувати
Останні новини