Ізраїльські лікарі діляться досвідом з харківськими колегами
24 вересня 2015 15:46 Міжнародне співробітництво
Ізраїльські лікарі діляться досвідом з харківськими колегами Конференція-презентація в рамках міжнародного проекту «Лікарі без кордонів» проходить сьогодні, 24 вересня, у Харкові на базі міської студентської лікарні.

До Харкова приїхали найкращі лікарі медичного центру «Horev Medical Center» (Ізраїль). Послухати доповіді іноземних колег прийшли представники Департаменту охорони здоров'я Харківської міської ради, керівники та провідні фахівці клінік, лікувально-профілактичних та науково-дослідних установ міста Харкова та Харківської області.

Головний лікар медцентру «Horev Medical Center» Роман Барак почав роботу конференції з доповіді про сучасні онкоскринінги для продовження життя людей. За його даними, чверть медичного бюджету Ізраїлю йде на роботи з діагностики, запобігання і раннього діагностування онкологічних та інших патологій. Це економить для країни 5 млрд дол, які б пішли на серйозне і дороге лікування хворих у разі пізнього виявлення захворювання.

Серед тем інших доповідачів - новітні методи в лікуванні раку молочної залози, лікування цукрового діабету, реконструктивні операції патології кисті, реабілітація пацієнтів з пораненнями хребта і ніг.

Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що основна мета цієї конференції - провести відповідний обмін досвідом з ізраїльськими колегами, що допоможе харківським медикам зробити крок вперед в питаннях надання медичної допомоги городянам.

«Сенс медицини, як такої, - працювати на попередження виникнення тих чи інших захворювань. Багато з досліджень, про які говорили наші іноземні гості, можна пройти в лікувальних установах Харкові вже сьогодні. Але початковим має бути бажання і розуміння у наших жителів того, що це потрібно зробити. Навіть якщо ми вкомплектуємо всі медичні установи найсучаснішим діагностичним та лабораторним обладнанням для виявлення та запобігання хвороб на ранніх стадіях, наше населення все одно поставиться до цього байдуже. Тому ми повинні використовувати по максимуму все те, що вже є, і навчитися не бути байдужими до стану свого здоров'я, а йти і обстежуватися навіть тоді, коли ще нічого не турбує і не болить», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

У рамках конференції передбачено також відвідування ізраїльськими фахівцями медичних установ Харкова та консультації хворих.

Друкувати
Останні новини