Фінляндія запропонувала Харкову нові напрямки співпраці
28 листопада 2017 13:17 Міжнародне співробітництво
Фінляндія запропонувала Харкову нові напрямки співпраці Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 28 листопада, зустрівся з представниками Посольства Фінляндської Республіки в Україні та Європейської Бізнес Асоціації.

Представники дипломатичного корпусу та великих фінських компаній звернулися до міської влади з новими пропозиціями співпраці у кількох напрямках, зокрема, освіти, медицини, енергоефективності, переробки відходів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні Юха Віртанен повідомив, що за останні три роки Фінляндія виділила Україні понад 30 млн євро і зацікавлена в ​​подальшій співпраці з Харковом.

«Я був вражений проектами, які реалізовуються в Харкові, і вважаю, що ми - на правильному шляху. Фінляндія готова підтримати напрямок енергоефективності. Також у нас є ноу-хау в сфері переробки відходів, і ми можемо надати Харкову експертну підтримку в цьому питанні. Багато наших компанії хотіли б працювати в Україні. Харків - дуже велике місто, сюди приходять інвестори, нові компанії, які хочуть мати тут своє представництво», - сказав Юха Віртанен.

Також одна з фінських компаній запропонувала міській владі реалізувати спільні медичні програми. Зокрема, запровадити інноваційні технології, спрямовані на профілактику та стабілізацію стану після інфарктів міокарда та лікування хвороби Паркінсона.

Ігор Терехов звернув увагу на ці пропозиції. Він підкреслив, що міська влада готова до будь-яких ініціатив, спрямованих на поліпшення якості життя городян. Наприклад, на Дергачівському полігоні ТПВ уже проводяться підготовчі роботи для спорудження унікального для України сміттєпереробного комплексу, і місто готове до пропозицій щодо його вдосконалення, а також готове прийняти експертні поради, які допоможуть впроваджувати нові енергоефективні технології.

«Ми зацікавлені в тому, щоб інвестори приходили до Харкова. Це нові робочі місця, зарплати, податки, які надійдуть, в тому числі, і до міського бюджету. Такі зустрічі дуже корисні, вони дають можливість виробляти нові напрямки для співпраці. Європейські партнери розуміють, що Харків - інвестиційно привабливе місто, що міська влада створює всі умови для того, щоб допомогти їхньому бізнесу розвиватися, щоб інвестори почувалися у безпеці. Багато міст говорять про залучення інвестицій, але більше, ніж Харків, для створення кращих умов для ведення бізнесу не зробило, напевно, жодне місто в країні. Це будівництво Регіонального центру послуг, центрів надання адміністративних та соціальних послуг, полегшена процедура отримання будь-яких дозвільних документів, створення електронного сервісу для консультацій підприємців», - зазначив Ігор Терехов.

Обидві сторони побачили один в одному надійних партнерів. Фінляндія - з високим рівнем кредитної довіри, сильною нішевою економікою, і Харків - з високим рейтингом інвестиційної привабливості, який неодноразово був визнаний кращим містом для ведення бізнесу, домовилися про реалізацію і обговоренні спільних ініціатив і надалі.

Друкувати
Останні новини