1 грудня в Харкові починає діяти єдиний електронний квиток
30 листопада 2017 16:31 Інфраструктура
1 грудня в Харкові починає діяти єдиний електронний квиток Система єдиного електронного квитка запроваджується в Харкові з завтрашнього дня, 1 грудня.

Як повідомив сьогодні, 30 листопада, заступник міського голови з питань інфраструктури міста Євген Водовозов, спочатку систему запустять в наземному електротранспорті, а з 1 січня - в Харківському метрополітені.

«Поки що одночасно працюватимуть дві системи - стара й нова. Завтра пасажир, який ще не купив у терміналі картку, може зайти в тролейбус або трамвай і купити разовий квиток у кондуктора. Згодом паперовий квиток можна буде купити тільки на зупинці. Ми відводимо на це 3-4 місяці, тобто у пасажирів буде можливість визначитися, як їм зручніше оплачувати проїзд», - зазначив Євген Водовозов.

За його словами, з 323 терміналів, встановлених на зупинках громадського транспорту, вже працюють майже всі - залишилося підключити близько 30 одиниць, і це буде зроблено до завтра. Термінали встановлені приблизно в тих місцях, де колись стояли кіоски з продажу квитків. У випадку необхідності встановлюватимуться додаткові термінали.

У трамваях і тролейбусах працюватимуть по три валідатори для єдиного електронного квитка, але тільки в першому - біля водія - можна буде відсканувати паперовий квиток.

«Думаю, у багатьох виникне спокуса не платити за проїзд, коли почне роботу нова система. Але я радив би харків'янам оплачувати проїзд, як годиться, інакше це може закінчитися штрафом. Кондуктори і контролери працюватимуть, як і раніше. По суті, з завтрашнього дня просто додається ще один спосіб оплати. Але поступово ми перейдемо на нову систему. Наша глобальна мета - облік усіх пасажирів, в тому числі пільговиків, розуміння пасажиропотоку, поліпшення якості маршрутної мережі», - зазначив Євген Водовозов.

Друкувати
Останні новини