У Харкові визначилися переможці перших математичних боїв
07 грудня 2018 16:11 Освіта
У Харкові визначилися переможці перших математичних боїв Нагородження переможців I Турніру математичних боїв «Kharkiv Masters» відбулося сьогодні, 7 грудня, в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

У змаганнях взяли участь 106 школярів 7-11-х класів з Харкова, Києва, Львова та Херсона. Серед них були переможець Міжнародної математичної олімпіади 2018 року і 21 переможець Всеукраїнської математичної олімпіади. Команди на турнірі були змішаними, до їх складу увійшли по шість школярів з різних міст. Змагання проводилися в трьох лігах - молодшій, середній та старшій.

Як повідомила директор Харківського фізико-математичного ліцею №27 Юлія Єременко, перший «Kharkiv Masters» пройшов успішно.

«Всі залишилися дуже задоволеними. Цей турнір ми проводили для того, щоб діти отримали ще більше знань. Так, переможці у нас є, але найголовніше - це інтерес дітей до математики, до розв'язання складних завдань. Сподіваємося, що у нас з'явилася ще одна гарна традиція, і другий турнір відбудеться наступного року», - зазначила Юлія Єременко.

Голова журі «Kharkiv Masters», вчитель математики ліцею Сергій Ліфиць розповів, що востаннє подібний турнір проходив у Харкові близько 15 років тому.

«За минулий тиждень ми всі отримали велике задоволення. Запропоновані завдання виходили далеко за рамки шкільної програми, вони навіть були складнішими рівня всеукраїнської олімпіади. Але діти працювали в командах, тому впоралися. Вранці вони отримували завдання, потім п'ять-шість годин їх розв'язували, а потім відбувався власне бій: одні доповідали рішення, а інші шукали в ньому помилку. Вчора останній бій тривав більше чотирьох годин!» - зазначив Сергій Ліфиць.

Отримавши дипломи за перемогу і призові місця в турнірі, школярі поділилися своїми враженнями від математичних боїв.

«Це було масштабно і цікаво, для розв'язання завдань була проведена величезна командна робота. Треба було не тільки уважно розв'язувати, але і вміти поставити правильне питання. Я отримала багато нових знань, досвіду і навичок. Якщо буде можливість, приїду на такі змагання ще раз», - розповіла семикласниця з Києва Поліна Кирилюк.

Друкувати
Останні новини