У Харкові відкрили меморіальну дошку Юрію Пояркову
10 лютого 2018 14:53 Суспільство
У Харкові відкрили меморіальну дошку Юрію Пояркову Меморіальну дошку почесному харків'янину, дворазовому олімпійському чемпіону Юрію Пояркову відкрили сьогодні, 10 лютого, на фасаді будівлі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди (вул. Алчевських, 29).

У мітингу, присвяченому відкриттю меморіальної дошки, взяли участь почесні харків'яни, керівники Федерації волейболу України, ректори вишів, відомі спортсмени, волейболісти, друзі, рідні та близькі Юрія Пояркова.

Під час виступів багато хто згадував Юрія Михайловича як щиру, інтелігентну, надійну, відповідальну і добру людину. А також - як справжнього патріота Харкова, оскільки його часто запрошували до інших міст тренувати і викладати, але він завжди відхиляв подібні пропозиції.

Відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий зазначив, що невипадково Юрій Поярков став одним із перших почесних харків'ян.

«Головне надбання Харкова - це його люди. Одним із них був Юрій Поярков. У 1999 році, коли було відновлене звання «Почесний громадянин міста Харкова», його ім'я опинилося в першій десятці людей, які були його удостоєні. Заслуги Юрія Михайловича дуже вагомі і були гідно оцінені харків'янами», - підкреслив Олексій Хорошковатий.

Олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту з волейболу Володимир Бєляєв, який грав разом із Поярковим, також згадав про друга і спільні виступи на волейбольному майданчику.

«Я й донині вдячний і Юрію Пояркову, і долі за те, що вона мене звела з ним у далекі 1960-ті роки. Впродовж п'яти років він був моїм капітаном, дуже допомагав нам, молодим, хто тільки прийшов до збірної СРСР. Він залишив яскравий слід у житті багатьох спортсменів. Упевнений, що пам'ять про нього житиме не тільки в Харкові, але й у всій Україні та багатьох інших країнах, де його добре знають», - сказав Володимир Бєляєв.

Олена Пояркова, дружина Юрія Михайловича, подякувала всім, хто допоміг виготовити і встановити меморіальну дошку на його честь, а особливо скульптору Олександру Рідному за велику схожість бюста з тим, як виглядав Юрій Поярков за життя.

«Я вважаю, що дуже добре вийшло, дуже схоже! Дякую всім, хто прийшов сюди сьогодні, хто пам'ятає, поважає і любить Юрія Михайловича. Поки ми будемо пам'ятати про нього, він житиме з нами!» - зазначила Олена Пояркова.

Після відкриття меморіальної дошки всі учасники мітингу поклали до неї квіти.

Також сьогодні в Харківському обласному вищому училищі фізкультури і спорту проходить Кубок пам'яті Юрія Пояркова з волейболу серед юнаків, дівчат та ветеранів.

Довідка. Юрій Поярков народився 10 лютого 1937 року в Харкові. У 1960-1972 роках виступав у збірній СРСР з волейболу і в її складі став дворазовим олімпійським чемпіоном, бронзовим призером Олімпійських ігор, дворазовим чемпіоном світу, переможцем розіграшу Кубка світу і т. д. З 1996 року викладав у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. У 2007 році Юрій Поярков був внесений до Книги рекордів Гіннесса (три олімпійські медалі на трьох Олімпіадах, в тому числі дві золоті). Помер у день свого 80-річчя - 10 лютого 2017 року.

Друкувати
Останні новини