У дитячій лікарні №5 капітально відремонтували відділення
14 червня 2017 15:03 Медицина
У дитячій лікарні №5 капітально відремонтували відділення Відкриття неврологічних відділень після капітального ремонту відбулося сьогодні, 14 червня, в Харківській міській дитячій лікарні №5 (Стадіонний проїзд, 6/5).

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, лікарня є унікальною спеціалізованою установою, де надається комплексна психоневрологічна допомога дітям від трьох місяців до 18 років. Там проходять стаціонарне лікування діти з епілепсією, дитячим церебральним паралічем, генетичною патологією, наслідками травм та інфекційних захворювань, аутизмом. Близько 50% пацієнтів - діти з інвалідністю та пацієнти з багатодітних або неповних сімей. На госпіталізації в лікарні сьогодні перебувають і діти із зони АТО.

За словами Юрія Сороколата, лікарня була оснащена сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, що дозволяє виявляти патологію на ранніх стадіях і проводити реабілітаційні курси з залученням логопедів, психологів, окулістів, реабілітологів.

Для поліпшення матеріально-технічної бази в 2016-2017 роках лікарні з міського бюджету виділили близько 3,3 млн грн. На ці кошти були відремонтовані приміщення неврологічного стаціонару, фасад будівлі, санвузли, коридори, замінені двері, вікна тощо.

«На додаток до коштів з міського бюджету торік ми залучили 878 тис. грн, в т.ч. числі за допомогою батьків. Ці гроші пішли на придбання меблів, холодильних установок, ремонт окремих приміщень, проведення поточних ремонтів. Буквально за два роки лікарня перетворилася до невпізнання і вийшла на сучасний рівень. Тепер ми можемо надавати дітям ще більш якісну допомогу», - зазначив Юрій Сороколат.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що після проведених ремонтів і придбання нового медичного обладнання в лікарні №5 з'явилися всі умови для батьків і дітей.

«У лікарні створена кімната, де можна поселити сім'ю, якщо дитина, наприклад, не переносить великої кількості людей або знаходження в колективі, якщо потрібен спокій і самота. Діти, які тут лікуються, мають важкі захворювання, їм потрібна нестандартна увага, а батькам - нестандартні навички. На щастя, ця установа є таким майданчиком, який допомагає такі навички здобувати», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан. 

Зазначимо, що торік у Харківській міській дитячій лікарні №5 отримали меддопомогу близько 5,5 тис. дітей, а з початку 2017 року - понад 3 тис.


Друкувати
Останні новини