Світовий банк готовий продовжити інвестиції в Харків
09 листопада 2015 17:08 Інфраструктура
Світовий банк готовий продовжити інвестиції в Харків Після успішної реалізації проекту з модернізації КП «Харківводоканал» Світовий банк готується фінансувати ще кілька інфраструктурних об'єктів.

«Ми повністю задоволені тим, як ми з харківською командою відпрацювали проект модернізації водоканалу і працюємо з підготовки інвестицій у водоочищення і будівництво заводу з переробки відходів», - заявила сьогодні, 9 листопада, у Харкові фахівець і керівник завдання представництва Світового банку (СБ) Сана Агха Аль Німер.

На зустрічі з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом та керівниками комунальних підприємств міста пані Німер повідомила, що банк у 2016 році планує почати роботу з підрядниками за названими проектам.

Зокрема, Харківська міськрада і Світовий банк ведуть переговори щодо фінансування сфери поводження з ТПВ. Йдеться про комплексне рішення, що включає будівництво полігону, сортувального заводу та підприємства з переробки газу, що утворюється на полігоні, в електроенергію. Сукупна вартість проекту - близько 45 млн дол.

За словами фахівців, ідея буде реалізована, якщо потрібна сума буде залучена під 3-5% річних і не менше, ніж на 10 років. На їхню думку, проект з КП «Харківводоканал», зобов'язання за яким Харків виконує неухильно, може стати початком набагато більш об'ємного інвестування.

В рамках співпраці з Україною Світовий банк також має намір фінансувати програми енергозбереження на тепломережах і модернізацію очищення стічних вод. За словами Геннадія Кернеса, харківські комунальні підприємства, працюючи з СБ на умовах участі в загальнодержавному проекті, можуть створити алгоритм взаємодії з міжнародними фінансовими структурами, корисний для всієї України.

«Сьогодні в Харкові ми маємо позитивні зміни в системі ЖКГ. Своєчасні інвестиції можуть дати ще кращий результат. Сьогодні ми хочемо показати тим, хто не вірить, бажання інвесторів вкладати в розвиток комунальної інфраструктури та взаємну вигоду від таких проектів», - сказав Геннадій Кернес.

Друкувати
Останні новини