Загальна інформація. Площа району – 35,22 кв. км, чисельність населення – 85 тис. осіб.

Історія. Холодногірський район – адміністративний район у західній частині міста Харкова. Заснований в 1919 році і називався Івано-Лисогірським. У 1929 році на засіданні Президії Харківської міської ради робітничих та червоноармійських депутатів ХІІ скликання було ухвалено рішення про перейменування району у Ленінський. На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» розпорядженням Харківського міського голови від 02.02.2016 № 7 «Про перейменування об’єктів топоніміки міста Харкова» Ленінський район перейменований у Холодногірський.

Промисловість. Холодногірський район - один з найбільших промислових районів міста, на території якого працюють 94 великих, середніх і малих промислових підприємств різних галузей: виробництво машин та обладнання, хімічної, харчової і переробної, легкої, металургійної, машинобудівної промисловості та метало- й деревообробки.
Провідні та стабільно працюючі підприємства промислового комплексу району:
- корпорація «Бісквіт - Шоколад» – одне з найбільших кондитерських підприємств в Україні. Сучасне обладнання провідних європейських фірм з Австрії, Італії, Німеччини, Чехії та Голландії, високі технології, відмінна стабільна якість і дотримання найкращих рецептур, постійна робота над створенням нової оригінальної продукції дозволили корпорації отримати заслужене визнання і довіру споживачів, бути високо оціненою професіоналами, як в Україні, так і за її межами. В даний час корпорація «Бісквіт - Шоколад» посідає друге місце за обсягами виробництва серед виробників кондитерських виробів України і експортує свою продукцію в більш ніж 30 країн світу;
- виробниче підприємство ТОВ «ВЕЗА-Украина» по праву посідає провідне місце на ринку кліматичного обладнання України. Сьогодні обладнання ТОВ «ВЕЗА-Украина» застосовується на об'єктах різного призначення: це і медичні установи, і промислові комплекси, і приміщення сільськогосподарського призначення, і офісні будівлі. Вентиляційні системи підприємства вирішують складні завдання, пов'язані з підтриманням оптимальних параметрів повітря в приміщенні. Визнана перевага обладнання виробничого підприємства підтверджується вибором його організаціями вітчизняної та зарубіжної економіки;
- ТОВ «Діфлон» виступає на ринку як виробник одноразового посуду та пластмасових виробів. Номенклатура одноразового посуду включає близько 30 найменувань. На всю продукцію є гігієнічний висновок. Основні замовники продукції ТОВ «Діфлон»: «Nestle», «McDonald's Ukrain Ltd» та інші. Підприємство нагороджено різними грамотами і дипломами, є лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба» за високу якість продукції, що випускає;
- ТОВ ВК «Індастрі» існує на ринку будматеріалів понад 20 років. За цей час компанія стала одним з лідерів українського ринку будматеріалів. Динамічні темпи розвитку пов'язані з активною науково-дослідною роботою, суворим контролем якості на кожному етапі виробництва і максимальним врахуванням побажань споживача. На сьогоднішній день партнерами компанії є провідні будівельні компанії, великі промислові підприємства, трейдери будівельного та електротехнічного ринку України та ближнього зарубіжжя.

Підприємства Холодногірського району беруть активну участь у  наданні допомоги бійцям, які перебувають в зоні АТО, Харківському прикордонному загону Державної прикордонної служби України, а також допомагають внутрішньо переміщеним особам з Луганської та Донецької областей. Протягом 2017 року підприємствами та організаціями благодійно передані продукти харчування, засоби особистої гігієни та інше.

Освіта. Мережа, підвідомча районному Управлінню освіти, включає 40 закладів освіти, в яких навчається 14 972 учні та вихованця дитячих садків. Серед них – 22 дошкільних навчальних заклади, в яких виховуються 3139 дітей, 13 загальноосвітніх установ з 285 класами, де здобувають загальну середню освіту 7905 учнів, 2 позашкільних навчальних заклади (1200 дітей – ЦПТО «Старт», 1365 – ЦДЮТ № 5), комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 8 (1184 вихованців). Також діють два приватних навчально-виховних комплекси: «Центр розвитку дитини «Інтелект» (60 учнів), Харківський приватний спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Фенікс» для дітей з особливими потребами Харківського благодійного фонду «Сподіванка» (19 учнів).

У 2017 році з міського бюджету на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів Холодногірського  району  було  виділено понад 15 млн. грн. За бюджетні та позабюджетні кошти виконано ремонт 14 покрівель у 5 дитячих садочках та 9 школах; проведено ремонтно-відновлювальні  роботи у ДНЗ №357 (1 гр.); ДНЗ №29 (1 гр.); за сприяння ЮНІСЕФ відновлено роботу у ДНЗ № 425 (2 гр.); утеплено фасад у ЗНЗ №171 та ДДУ №423;  установлені огорожі у ЗНЗ №57, ДНЗ №302; ДНЗ №9; замінено 245 вікон у 20 закладах; замінено у ДНЗ №105 прилади обліку; відремонтовано:  спортивну залу у ЗНЗ №171; туалетні кімнати у ЗНЗ №171; ДНЗ №191, 255; харчоблок у ДНЗ № 320; відмостку у ЗНЗ №171 та ДНЗ №255; музичну залу у ДНЗ №7; зовнішнє освітлення у ДНЗ №47; гаряче водопостачання у ДНЗ №142; водопостачання у ДНЗ №47; виконано відновлення покриття підлоги у ДНЗ №7, 35; замінено технологічне обладнання у 11 закладах: ХСШ № 18, ЗНЗ №67, 87, 136, ДНЗ №423, 191 (холодильник); ХГ №13, ЗНЗ №69 (електром’ясорубка); ДНЗ №320 (витяжка); ЗНЗ №57 (жарова шафа); ДНЗ №7 (електрична плита); відремонтовано дренажну систему у ЗНЗ №171; реконструйовано стадіони у ДНЗ №29, ЗНЗ №136, 57; смуги перешкод у ЗНЗ №136; виконано капітальний ремонт центрального входу у ЗНЗ №87;  встановлено 17 ігрових майданчиків та три  павільйони у ДНЗ  №№ 422, 191, 357;

замінено 18 дверей у вхідних групах у 5 закладах (ЗНЗ №86, 57, ДНЗ №7, 423, 255). Кроновано та зрізано 46 аварійних дерев.

З метою поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти у 2017 році було залучено 3 млн. грн. позабюджетних та спонсорських коштів.

У 2017 році депутатами Харківської міської ради 18 кращим учням шкіл були виплачені стипендії.

Культура. В районі функціонує мережа закладів культури: Харківський академічний театр музичної комедії (464 місця), Харківський театр для дітей і юнацтва (370 місць), Центральний будинок науки і техніки Харківської дирекції залізничних перевезень (1250 місць), 9-й Гарнізонний будинок офіцерів (880 місць), комунальна установа культури  «Будинок культури Холодногірського району» (280 місць), комунальна початкова спеціалізована учбова установа мистецтв «Дитяча музична школа №3 ім. М.В. Кармінського» (навчаються 185 дітей), Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат (390 учнів), Централізована бібліотечна система, до якої входять 7 масових бібліотек. Книжковий фонд бібліотечної системи на 01.01.2018 року складає майже 50 тис. примірників. При будинках культури у районі працюють 59 аматорських колективів, в яких займається 1037 учасників.

У 2017 році за рахунок коштів міського бюджету на капітальний ремонт зали для глядачів Будинку культури Холодногірського району витрачено 1342,6 тис. грн. На укріплення матеріально-технічної бази Будинку культури витрачено 3299,3 тис. грн. Також з міського бюджету профінансовано капітальний ремонт приміщень бібліотеки-філії №14 для дітей на суму 1336,8 тис. грн. та ремонт фасаду на суму 1450,0 тис. грн. Виконано капітальний ремонт частини читальної зали та абонементної зали  бібліотеки-філії №13 на суму 1361,6 тис. грн., розташованої за новою адресою: вул. Новий Побут, 16. Проведено капітальний ремонт частини приміщень та системи опалення бібліотеки-філії №11 на суму 1164,4 тис. грн. та капітальний ремонт частини приміщень і системи опалення Центральної бібліотеки для дітей на суму 13171,8 тис. грн. За рахунок бюджетних коштів поповнено книжковий фонд бібліотек Централізованої бібліотечної системи на загальну суму 49980 тис. грн. й профінансовано видавництво книг харківських авторів на суму 43,7 тис. грн. На укріплення матеріально-технічної бази бібліотек району з міського бюджету було виділено 317,1 тис. грн. На укріплення матеріально-технічної бази дитячої музичної школи №3 ім. М.В. Кармінського з міського бюджету було виділено 186,1 тис. грн.


Спорт. Для формування здорового способу життя, виховання фізично міцного покоління, залучення молоді до активних занять спортом в районі функціонує 3 об'єкти фізкультурно-спортивного напрямку: комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №8», дорожній фізкультурно-спортивний клуб «Локомотив» ім. Героя України Г. Кірпи, спортивний комплекс «Спорт & Корт». У комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі № 8 на відділеннях футболу, тхеквандо, волейболу, боксу, футзалу, регбі, гирьового спорту займаються 1204 вихованці. 

Медицина. В районі розташовано три міських комунальних заклади охорони здоров'я, які надають широкий спектр медичних послуг: Харківська міська поліклініка № 24 (у 2017 році прийнято на амбулаторному прийомі 534 тис. пацієнтів), Харківська міська стоматологічна поліклініка № 8 (143 тис. пацієнтів), міська дитяча лікарня № 19 (171 тис. пацієнтів). Також в районі працюють: Харківська обласна дитяча клінічна лікарня, Харківський обласний клінічний перинатальний центр, Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи, Харківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер № 1, Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті № 2 Філії «Центр охорони здоров’я» ПАТ «Українська залізниця».

Інфраструктура. З року в рік сфера торгівлі на території Холодногірського району стає більш сучасною та вдосконалою. В районі розташовано 223 магазини, 10 супермаркетів, 7 автосалонів, 112 ресторанів і кафе, 36 аптек, 28 складів з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів, 3 ринки, 263 підприємства побутового обслуговування населення, 334 малих архітектурних форми для здійснення підприємницької діяльності. Постійно ведеться робота з реконструкції об'єктів торгівлі, побутового обслуговування та ресторанного господарства. 

Релігійні громади. На території району знаходиться 8 храмів релігійних громад Української православної церкви: Свято-Благовіщенський кафедральний собор (майдан Благовіщенський,1), Свято-Казанський храм (вул. Курилівська, 78), Свято-Озерянський храм (вул. Полтавський Шлях, 124), Костянтино-Оленівський храм (вул. Велика Панасівська, 199), храм  Святого Апостола Іоанна Богослова (вул. Велика Панасівська, 105-а), які є  культурно-історичними пам'ятками, а також храм Святої Софії Премудрості Божої (вул. Золочівська, 20-а), Свято-Введенський храм (вул. Холодногірська, 79) та Свято-Дмитрівська Автокефальна Православна церква (оновлена) вул. Полтавський Шлях, 44.

Соціальний захист.  Робота Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (далі – Управління) у 2017 році здійснювалася за більш ніж 35 напрямками, що регламентуються понад 200 нормативними актами.

Серед найбільш пріоритетних напрямків діяльності Управління у 2017 році були: участь у реалізації державної політики з проведення реформування програми житлових субсидій, пільг, питань праці та зайнятості, створення належної системи соціального захисту учасників антитерористичної операції і внутрішньо переміщених осіб, виконання функцій розпорядника бюджетних коштів за новими соціальними програмами.

Всіма структурними підрозділами Управління у 2017 році було прийнято 35 941 особу. Загальна кількість зафіксованих звернень громадян до Єдиної приймальні відділу соціальних допомог Управління, пов'язаних із записом на прийом, видачею повідомлень про результати розгляду заяв та

довідок за 2017 рік, склала 31 163, кількість отримувачів різних видів соціальних допомог –  24 926 осіб, з них одержувачів субсидій – 13563, яким протягом року було проведено 75 229 перерахунків у зв'язку зі зміною тарифів, соціальних нормативів, початком і закінченням опалювального періоду. Монетизована частка невикористаної субсидії виплачена 1242 сім’ям на загальну суму 782,8 тис. грн. Максимальна кількість одержувачів соціальних допомог, зокрема сімей з дітьми, осіб з інвалідністю, малозабезпечених сімей у 2017 році склала 4782.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.01.2018 на обліку перебувало 23495 пільговиків та членів їхніх сімей, серед них за соціальною ознакою: 2226 ветеранів війни (особи з інвалідністю війни – 173, учасники бойових дій – 765, учасники війни – 719, сім'ї померлих (загиблих) – 439, ветерани війни-чорнобильці – 129), реабілітовані згідно зі статтями 1, 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» - 14, діти війни – 6477, громадяни, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, – 588. Прийнято та опрацьовано 327 декларацій про доходи для визначення права на пільги по сплаті за житлово-комунальні послуги. Видано 875 документів для підтвердження права на пільги.

Адресна грошова допомога за міською програмою надана 134 сім’ям, в тому числі компенсація на оплату послуг зв’язку особам з інвалідністю 1-ї та 2-ї груп по зору – 38 жителям району.

Призначено щорічну разову грошову допомогу 2622 ветеранам війни на загальну суму 2893,2 тис. грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Санаторно-курортне лікування надано 171 особі з інвалідністю, сред яких - громадяни, постраждалі від аварії на ЧАЕС, ветерани війни, учасники АТО.

Видано 584 направлення для забезпечення осіб з інвалідністю 949 технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами.

Оформлені документи 219 жителям району, які втратили здатність до самообслуговування, для надання соціальних послуг територіальним центром надання соціальних послуг Холодногірського району та влаштування до будинків-інтернатів на повне державне забезпечення.

До Централізованого банку даних з проблем інвалідності введена інформація за 480 індивідуальними програмами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. Обстежено 6512 сімей та окремих громадян для визначення стану матеріально-побутових умов проживання.

Одноразова матеріальна допомога за рахунок коштів державного бюджету надана 81 жителю району (пенсіонерам та особам з інвалідністю) на загальну суму 55 тис. грн. Відшкодовано витрати на поховання громадян

району працездатного віку, незастрахованих в системі загальнообов'язкового

державного соціального страхування, а також надано додаткову допомогу на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, всього - 60 громадян, на загальну суму 121,5 тис. грн. Призначено 1360 компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Відшкодовано витрат на реалізацію медичної програми постраждалим від аварії на ЧАЕС в частині безплатного зубопротезування та забезпечення медикаментами на загальну суму 207,4 тис. грн.

Призначена одноразова матеріальна допомога 13 військовослужбовцям, звільненим зі строкової служби, на загальну суму 21,7 тис. грн.

На облік прийнято 385 учасників антитерористичної операції, у тому числі 6 осіб з інвалідністю внаслідок бойових дій, 5 сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Розроблено та виконується план районних заходів з медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Створена районна робоча група з координації цієї роботи. Для виявлення проблемних питань та сприяння у їх вирішенні на цю категорію громадян складено соціальні паспорти.

11 учасників антитерористичної операції пройшли професійне навчання. Виділені з держбюджету кошти використані Управлінням у повному обсязі (48 тис. грн.).

В Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб обліковується 5162 особи даної категорії, з них 2378 одержують адресну грошову допомогу на проживання. У 2017 році прийнято на облік 1399 внутрішньо переміщених осіб, здійснено 1549 призначень (подовжень) адресної допомоги. На 52 засіданнях районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглянуто 9505 комплектів документів, на підставі яких прийнято позитивне рішення щодо 5349 справ.

Територіальний центр соціального обслуговування Холодногірського району міста Харкова надає соціальну допомогу понад  2 тис. жителям району.

Середнє навантаження на соціальних робітників становить понад 12 підопічних, яких вони відвідують не менше 2 разів на тиждень.

За 2017 рік відділенням соціальної допомоги вдома надана допомога 584 підопічним, в тому числі 19 підопічних отримали 479 платних послуг на суму 19,5 тис. грн.

У 2017 році послуги в відділенні денного перебування отримали 693 особи.

Протягом минулого року відділенням організації надання грошової та натуральної адресної допомоги підопічним надано:

- 84 підопічним – 2475 гарячих благодійних обідів на суму 36,4 тис. грн. від підприємств району з доставкою додому соціальними робітниками;

- 419 підопічним – 805 безкоштовних перукарських послуг на суму 25 тис. грн.;

- 6 підопічних отримали 50 безкоштовних талонів на банні послуги на суму 1250,00 грн.;                                       

- 117 підопічних отримали гуманітарну допомогу у вигляді вживаних речей (одяг, взуття) у кількості 248 кг на суму 156,9 тис. грн.

За минулий рік культурно-розважальні установи і організації міста Харкова надали підопічним терцентру 2780 послуг на загальну суму 41,9 тис. грн.  

У відділенні натуральної допомоги працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації (крім протезних виробів), який створений в терцентрі з метою видачі потребуючим громадянам району засобів реабілітації у тимчасове безкоштовне користування.

В районі працює Центр надання адміністративних послуг (далі - Центр). Основним завданням Центру є організація надання адміністративних послуг в найкоротші терміни, спрощення процедури їх отримання та поліпшення якості їх надання. Громадяни мають можливість отримати консультацію телефоном, по скайпу, електронній пошті. Вони можуть попередньо записатися на прийом до адміністратора на певну дату і час шляхом електронної реєстрації на веб-сайті.

У приміщенні Центру для зручності жителів району проводиться прийом громадян у громадській приймальні Харківського міського голови Г.А. Кернеса і голови адміністрації Холодногірського району, функціонує сектор по роботі з органами самоорганізації населення, що дозволяє оперативно вирішувати низку питань, з якими громадяни звертаються до Центру.

Центром на даний період надається 108 адміністративних послуг.

Протягом 2017 року до Центру надійшло 12750 звернень від громадян. Із них: 8500 звернень надійшло до відділу реєстрації місця проживання міста Харкова Управління ведення реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, 450 звернень - до відділу у м. Харкові ГУ Держгеокадастру у Харківській області, 2500 звернень - до Холодногірського районного відділу у місті Харкові ГУ ДМС України у Харківській області.

Також у 2017 році Центром розпочато прийом заяв до Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Було прийнято 570 таких звернень.

Благоустрій.  Житловий фонд району налічує 1027 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП «Жилкомсервіс», 9 будинків ЖК і ЖБК, 22 ОСББ, 32 відомчих будинки.

У 2017 році виконано капітальний ремонт житлового фонду району в 22 житлових будинках на суму 12,6 млн. грн.

З капітального ремонту житлових будинків КП «Жилкомсервіс» у 2017 році були виконані роботи:

- ремонт житлових будинків з розробкою проектно-кошторисної документації - 18 житлових будинків на суму 10,2 млн. грн. На 5 житлових будинках ремонт буде продовжений в 2018 році (вул. Чоботарська, 1, вул. Чоботарська, 3, вул. Полтавський Шлях, 8, вул. Полтавський Шлях, 84, вул. Коцарська, 23);

- ремонт шиферних покрівель – 1 житловий будинок загальною площею 760 кв. м на суму 0,5 млн. грн.;

- ремонт м'яких покрівель – 3 житлових будинки загальною площею  3420 кв. м на суму 1,9 млн. грн.

У 2017 році виконано поточний ремонт житлового фонду району в 420 житлових будинках на суму 27,2 млн. грн.

З поточного ремонту житлових будинків КП «Жилкомсервіс» у 2017 році були виконані такі роботи:

- ремонт шиферних покрівель  – 135 житлових будинків загальною площею 26040 кв. м;

- ремонт металевих покрівель – 4 житлових будинки загальною площею 980 кв. м;

- ремонт м'яких покрівель (з урахуванням машинних приміщень) – 82 житлових будинки загальною площею 14290 кв. м;

- ремонт 150 під'їздів у 82 житлових будинках, у тому числі підрядною організацією КСП «Інженерні мережі» – 27 під'їздів;

- ремонт водостічних труб – 26 житлових будинків в обсязі 1639 п. м;

- ремонт відмосток – 57 житлових будинків в обсязі 3373 кв. м;

- заміна віконних рам – 64 житлових будинки в обсязі 1286 кв. м;

- встановлення пандусів – 8 житлових будинків в обсязі 10 шт.;

- герметизація панельних стиків – 20 житлових будинків в обсязі 2496 п. м;

- ремонт металевих виробів – (козирки, двері, перила тощо) – 59 житлових будинків в обсязі 82 шт;

- ремонт оголовків – 46 житлових будинків в обсязі 191 шт.

- ремонт систем димовидалення – 3 житлових будинки (вул. Золочівська, 25, вул. Борзенка, 3, під'їзд № 1, вул. Старопрудна, 14);

- ремонт аварійних коструктивів – 36 житлових будинків.

Також проведено поточний ремонт внутрішньобудинкових систем:

- центрального опалення – 18 житлових будинків в обсязі 168 п. м;

- гарячого водопостачання – 18 житлових будинків в обсязі 193 п. м;

- проведено ремонт та заміну бойлерів – 2 житлових будинки в обсязі   2 шт.;

- холодного водопостачання – 26 житлових будинків в обсязі 1892 п. м;

- водовідведення – 24 житлових будинки в обсязі 405 п. м;

- зливової каналізації – 12 житлових будинків в обсязі 195 п. м.

В рамках підготовки до опалювального сезону 2017-2018 рр. виконані роботи з закриття контурів у 193 житлових будинках на суму 381,5 тис. грн., в тому числі за такими видами робіт:

- скління – у 19 житлових будинках в обсязі 13,7 кв. м;

- закриття прорізів полікарбонатом – у 56 житлових будинках в обсязі 387,7 кв. м;

- закриття прорізів фанерою – в 87 житлових будинках в обсязі 263,7 кв. м;

- закриття продухів (у підвалі) – в 26 житлових будинках в обсязі 55,1 кв. м;

- зміцнення вхідних дверей – у 50 житлових будинках в обсязі 75 шт.;

- зміцнення віконних рам – у 13 житлових будинках в обсязі 70 шт.

Також у 2017 році виконані капітальний і поточний ремонти ліфтів, внутрішньобудинкових електромереж та обладнання за такими видами робіт:

- капітальний ремонт ліфтів – 6 од.;

- заміна ліфтів – 3 од. (КП «Харківспецбуд»);

- поточний ремонт ліфтів – 14 од.;

- ремонт внутрішньобудинкових електромереж та обладнання – 19 од.

Також у Холодногірському районі ведеться робота з надання допомоги будинкам ЖБК, ОСББ щодо освоєння бюджетного співфінансування на ремонт та енергозбереження житлового фонду. На даний момент сума заявок, поданих до Департаменту житлового господарства Харківської міської ради головами ЖБК, ОСББ, перевищила 1,5 млн. грн.

За кошти бюджету міста в районі встановили 206 лавок, 42 урни, 8 вазонів, 96 сегментів клумб, 3 скульптури.

Також виконані роботи з огородження дитячих майданчиків, прибудинкових територій від заїзду автотранспорту (встановлені металеві скоби - 114 шт.)

У поточному році на прибудинковій території будинків комунальної власності встановлено 11 дитячих та 4 спортивних майданчики. Також відремонтовано 65 дитячих та 4 спортивних майданчики.

У 2017 році виконані роботи зі встановлення 9 дворових туалетів.

Основними об'єктами комплексного благоустрою у 2017 році були:

- вул. Мало-Панасівська, 22/24;

- вул. Ашхабадська, 10;

- вул. Золочівська, 8;

- пр. Слави, 7;

- вул. Волонтерська, №52, 53, 54;

- вул. Волонтерська, №56, 57, 58;

- вул. Терихівська, 24, вул. Волонтерська, №11, 11-а;

- вул. Полтавський Шлях, №190/2, 190/5, 190/9,

- вул. Кашуби, №4, 6;

- вул. Велика Панасівcька, №193, 195;

- вул. Беркоса, 15;

- вул. Полтавський Шлях, 190;

- вул. Курилівська, 41.

У 2017 році було виконано поточний ремонт внутрішньоквартальних доріг і тротуарів за 19 адресами та капітальний ремонт за 20  адресами, ремонт 18 об’єктів перенесено на 2018 рік, а саме:

- вул. Полтавський Шлях, №148/2, 152, 152-а, 154, 156;

- вул. Коцарська, 36/38;

- вул. Старопрудна, 8;

- вул. Беркоса, №25-а, 25-б, 25-в;

- пров. Верхівський, №5, 6, 7;

- вул. Кашуби, №4, 6;

- вул. Полтавський Шлях, 190/2;

- вул. Полтавський Шлях, 190/4;

- вул. Полтавський шлях, 190/9

- пров. Чередниченківський.

Холодногірською філією КП «Харківські теплові мережі» виконано ремонт та реконструкцію 2238,0 м теплових мереж, відновлено 930 м теплової ізоляції.

Службою водопровідних мереж Холодногірського району Комплекс «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» виконана перекладка 1817 п. м зношених мереж.

Районною дільницею СКП «Харківзеленбуд» у 2017 році знесено 99 аварійних дерев, виконано санітарну та омолоджуючу обрізку 284 дерев, висаджено 52327 квітів, 325 дерев і 222 декоративні рослини.

У 2017 році на території Холодногірського району виконано ремонт вулично-дорожньої мережі загальною площею 73,4 тис. кв. м (у 2016 році – 18,5 тис. кв. м).

Виконано роботи з укладання першого шару асфальту по вул. Беркоса, на відрізку від вул. Владивостоцької до вул. Таганської. Також виконані роботи з реконструкції вул. Беркоса на відрізку від вул. Великої Панасівської до кільцевої дороги.

Районною дільницею КП «Міськсвітло» підготовлено 47,6 км повітряних ліній, 15,0 км кабельних мереж, 86 од. шаф електроустаткування ІП.

У 2017 році виконано реконструкцію мереж зовнішнього освітлення на 11 об'єктах, змонтовано 1,378 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 72 світильники.

За рік рівень освітленості району виріс на 4,7% і в даний час становить 98,8%.