Загальна інформація.
Київський район розташований у північно-східній частині Харкова та межує з Дзержинським, Московським, Червонозаводським районами міста. Загальна площа району - 4620 га, з яких під забудовою – 2315 га, промислова зона - 356 га.

Станом на 1 січня 2012 року чисельність населення району становила 182,1 тис. чоловік, постійного - 177,7 тис. осіб.

Історія. Київський район можна назвати унікальною історичною пам'яткою міста, оскільки тут збереглося майже 60% культурної спадщини Харкова: 364 пам'ятки історії і культури, 226 пам'яток містобудування й архітектури, дві пам'ятки археології: поселення скіфського періоду (черняхівсько-салтівська культура) і два курганних могильники (IV-ІІ століття до нашої ери) у селищі Велика Данилівка.
З квітня 1936 року район мав назву Кагановичський. Указом президії Верховної ради Української РСР з 21 жовтня 1957 року район перейменовано на Київський. У районі розташовані 15 парків і скверів, гідропарк, частина лісопарку. По території району протікає річка Харків з Журавлівським водосховищем.
 
Промисловість. Близько 80 промислових підприємств району входять до сектору великих підприємств. Провідними галузями виробництва в районі є машинобудування, ремонт і монтаж машин та обладнання, а також фармацевтичне виробництво.
Найбільшими підприємствами за обсягами реалізації продукції є:
- Харківське державне авіаційне виробниче підприємство – серійне виробництво літаків;
-  ДП «ХМЗ «ФЕД» - розробка та виробництво інтегральних гідроприводів, паливно-регулювальної апаратури і гідроблоків для потреб авіакосмічної промисловості та машинного будування;
-  ДНВП «Об’єднання Комунар» - випуск комплексів систем управління для ракетної техніки, систем проти обледеніння та кондиціонування повітря для літаків серії «АН», побутових приладів обліку електроенергії та води, систем зварювальних комплектів, приладів та електрообладнання для залізничних вагонів;
-  ТОВ науково-виробниче підприємство «Хартрон-плант ЛТД» - створення та модифікація систем управління ракетоносіїв;
-  ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» - виробництво фармацевтичних препаратів.
Обсяг реалізованої промислової продукції на підприємствах району за січень-листопад 2011 року становив 3537213,2 тис. грн. Питома вага району в загальнообласному обсязі становить 6,9%. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу в районі становить 19324,1 грн.
Підприємства району за січень-вересень 2011 року освоїли капітальних інвестицій на суму 1562232 тис. грн або 18,5% від обласного обсягу освоєних інвестицій. У тому числі інвестиції в основний капітал становили 1382057 тис. грн, що у 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період 2010 року.
Обсяг прямих іноземних інвестицій по району за січень-вересень 2011 року досяг 259136,0 тис. дол. США. Найбільші обсяги інвестицій надійшли з Кіпру, Великобританії, Німеччини.

Освіта. Київський район є науковим та студентським осередком міста. У районі розташовується 69 навчальних закладів, у тому числі 57 комунальної форми власності: дошкільних навчальних закладів – 28, позашкільних навчальних закладів – 6, загальноосвітніх шкіл – 10, ліцеїв – 3, гімназій – 3, спеціалізованих шкіл – 7. Також на території району працюють два відомчих дошкільних заклади, один відомчий навчально-виховний комплекс, сім приватних закладів. Збережено як комплексні, так і профільні позашкільні навчальні заклади, а саме: центр дитячої та юнацької творчості №3, станцію юних техніків №2, школу мистецтв, ДЮСШ №1 і 2. Усього охоплено різними формами навчання 15 тис. 440 дітей.
Для потреб населення щорічно відкривають групи в дошкільних закладах. Так, у 2011 році відкрито групи в дошкільних закладах №4, 180, 264 та 413. У цілому у 2011 році класів у загальноосвітніх навчальних закладах побільшало на 13, груп у дошкільних навчальних закладах - на чотири. Це дало змогу додатково забезпечити місцями в дитячих садках 20 дітей дошкільного віку.
У 2011 році оновили технологічне обладнання харчоблоків у трьох навчальних закладах району, придбано дві пральні машини для двох дошкільних навчальних закладів, меблі для чотирьох груп у чотирьох дошкільних навчальних закладах, м’який інвентар – для 12 груп у восьми дошкільних навчальних закладах, виконано ремонтні роботи у двох дитячо-юнацьких спортивних школах.

Культура і спорт. На території району розташовані: російський академічний драматичний театр ім. Пушкіна, академічний ляльковий театр ім. Афанасьєва, міська художня галерея ім. Васильківського, обласний центр народної творчості, Палац культури НВО «Комунар», Палац студентів Національного політехнічного університету «ХПІ», Палац культури Управління внутрішніх справ Харківської області, Палац культури профтехнавчання, Будинок учених, Будинок учителя.
До районних установ культури належать: дитяча музична школа №6 ім. Лисенка, дитяча музична школа № 14, Центральна бібліотека ім. Маяковського ЦБС Київського району з дев’ятьма філіями з книжковим фондом 350 тис. екземплярів.
Мережа клубів за місцем проживання налічує 11 різнопрофільних та чотири спортивних клуби. У різнопрофільних клубах працюють 64 гуртки художньо-естетичного напряму, які відвідують 960 дітей і підлітків. У спортивних клубах працюють 18 секцій, у яких займаються 690 дітей.

Інфраструктура. На території району функціонують 24 торгових, торгово-розважальних центрів, гіпер- та супермаркетів, що реалізують товари промислово-продовольчого асортименту і розраховані на широкий діапазон покупців. До торговельної мережі району належать 1013 продовольчих та непродовольчих магазинів, 433 підприємства ресторанного господарства на 12 тис. 200 посадкових місць. На території району функціонують чотири стаціонарних торговельних майданчики, а також найбільший ринок у Східній Україні – торговельний центр «Барабашово».

Соціальний захист. Реалізацію соціальної політики в районі, надання допомоги і підтримки громадянам проводять відповідно до державних та місцевих програм через систему надання адресної соціальної допомоги, субсидій, пільг тощо.
Особливу увагу в роботі з населенням району приділяють пільговим категоріям громадян: інвалідам (8,3 тис. чоловік), дітям-інвалідам, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 1107 чоловік. У районі 19,3 тис. ветеранів праці, 6,2 тис. ветеранів війни. Усього в районі налічується 39 тис. чоловік, що мають пільги.
Одним із заходів допомоги населенню є оформлення житлових субсидій. Станом на 1 січня 2012 року субсидією користується 5 ти. сімей, або 9% від загальної кількості сімей у районі - 53 тис. 200 сімей. Кількість одержувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг порівняно з 2010 роком збільшилася на 855 сімей у зв’язку зі змінами умов призначення та спрощенням процедури оформлення субсидії. Збільшився і середній розмір субсидії з 150,85 грн на початок року до 189,46 грн на кінець року.
Усього з початку року субсидії призначено 12 тис. 230 сім’ям.
У районі 45,8 тис. пенсіонерів своєчасно одержують пенсії. Заборгованість підприємств та організацій району за страховими внесками за минулий рік скоротилася на 8%.
Ситуація на ринку праці залишається стабільною. На 1 січня 2011 року на обліку в міській службі зайнятості перебували 958 мешканців району. Протягом минулого року було зареєстровано 3152 чоловік; усього протягом року перебувало на обліку 4110 осіб. Знято з обліку - 3319 чоловік, у тому числі у зв’язку з працевлаштуванням - 2036 чоловік. На кінець 2011 року на обліку перебувала 791 людина, з них 765 - безробітні.
Професійну підготовку та перепідготовку протягом 2011 року пройшли 547 чоловік, усього у звітному періоді навчалося 710 чоловік, з них 11  інвалідів.
У громадсько-оплачуваних роботах  узяли участь 1036 чоловік, у т.ч. 24 інваліди.

Медицина. На території району розташовано 11 акредитованих міських лікувально-профілактичних установ: міська клінічна лікарня №27, міська лікарня №28, міська поліклініка №10, міська дитяча клінічна лікарня №23, пологовий будинок №3 з жіночою консультацією, двома гінекологічними відділеннями і пологовим відділенням, міський клінічний шкірно-венерологічний диспансер №5, міська стоматологічна поліклініка №1, міський психоневрологічний диспансер № 3, міська клінічна лікарня №14 ім. проф. Гіршмана, міська клінічна лікарня №30, міська студентська лікарня.

Благоустрій. Житловий фонд комунальної власності в районі налічує 846 житлових будинків загальною площею 2696,5 тис. кв.м, у яких мешкають 110,3 тис. чоловік. На території району також розташовані 49 житлово-будівельних кооперативів загальною площею 359,4 тис. кв.м з чисельністю мешканців 15,4 тис. чоловік, а також 36 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків загальною площею 64,7 тис. кв.м з чисельністю мешканців 2,5 тис. чоловік.

У 2011 році в районі оформили 60 нових клумб, на яких висаджено 8150 квітів та 120 дерев. Для покращення санітарно-гігієнічних та екологічних умов пофарбовано 680 контейнерів та 120 урн для сміття, проведено заміну 240 контейнерів на нові - європейського зразка. Для створення зелених зон, поліпшення стану повітря у 2011 році знесли 274 сухих та напівсухих дерева, замість них висадили нові.

У 2011 році в Київському районі провели 12 суботників. У рамках суботників очищено основні транспортні магістралі району, 684 двори житлових будинків. Проведено санітарне очищення скверів Театрального, Перемоги, Макаренка, Героїв-підпільників, Ярослава Мудрого, Закоханих, Артема, Жуковського; парків Молодіжного й Технологічного. Районна філія СКП «Харківзеленбуд» висадила близько 40 дерев цінних порід.

Протягом 2011 року комунальні служби району виконували роботи з утримання інженерних комунікацій в робочому стані. Зокрема, підрядні організації та дорожньо-експлуатаційна філія №2 КП «Шляхрембуд» Київського району виконали поточний ремонт 13 тис. кв.м асфальтового покриття на 49 вулицях. Філія №2 КП «Шляхрембуд» виконала поточний ремонт 5 тис. кв.м асфальтового покриття на 18 внутрішньоквартальних вулицях, капітальний ремонт 1,7 тис. кв.м внутрішньоквартальних доріг та тротуарів. Київська районна дільниця «Міськсвітло» замінила 1704 електролампи, 262 світильники, змонтувала 6450 м мереж зовнішнього освітлення, полагодила 486 світильників, установила чотири опори, 139 кронштейнів. Київська філія КП «Харківські теплові мережі» замінила 0,24 км теплових магістральних мереж, 1,64 км внутрішньоквартальних теплових мереж, виконала ремонт семи котлоагрегатів та п’яти теплообмінників.

Велика увага в районі приділяється благоустрою прибудинкової території. За звітний період установлено 17 дитячих майданчиків, побудовано спортивні майданчики по вул. Продольній, 1б, вул. Астрономічній, 35і, вул. Академіка Курчатова, 21 та хокейний майданчик по вул. Блюхера, 13б. Виконано комплексний благоустрій прибудинкової території по пр. Московському, 27. У дворі встановлено дитячий майданчик, де мають можливість відпочивати діти не тільки будинку №27, а й будинків №25, 19/23, 17, 21 пр. Московського та вул. Короленка, 18, 12, 20 та 19. У результаті поліпшено умови для відпочинку більш ніж 500 мешканців району.