Загальна інформація
Площа району - 31,07 кв. км, чисельність населення - 146,3 тис. чоловік.

Історія
Утворений Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12 квітня 1973 року з частини територій Московського, Орджонікідзевського і Комінтернівського районів.
Створенню району в значній мірі сприяли інтенсивний розвиток промисловості та соціально-культурної сфери, будівництво нових житлових комплексів, таких великих об'єктів, як Поліграфічний комбінат, Інститут проблем машинобудування, нові корпуси турбінного заводу тощо.

На території новоствореного району в той час розміщувалося 21 промислове підприємство, 20 будівельних та 5 транспортних організацій, наукові установи. В 12 школах навчалося 17 тис. учнів, в 15 дитячих дошкільних установах виховувалося 6 тис. дітей. Працювали 3 клуби, кінотеатр «Київ», 7 бібліотек, 6 лікувальних установ. Населення району обслуговували 64 магазини, 60 підприємств громадського харчування та 54 - побутового обслуговування. Для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи функціонували 3 стадіони, 14 спортзалів, 11 футбольних, 15 баскетбольних та 35 волейбольних майданчиків.
У 2016 році Фрунзенський район перейменовано на Немишлянський.

Промисловість
Промисловість району представлена ​​підприємствами енергетичного, сільськогосподарського машинобудування, з виробництва будівельних матеріалів тощо.
Найпотужніші підприємства, розташовані на території району:
- ПАТ «Турбоатом» (провідне підприємство з виробництва енергетичного обладнання для теплових, атомних, гідравлічних електростанцій); 
- ПАТ «Завод Південкабель» (основний вид діяльності - виробництво ізольованого проводу та кабелю, призначених для експлуатації на об'єктах високої відповідальності); 
- ТОВ «Салтівський м'ясокомбінат» (виробництво ковбасних виробів); 
- ТОВ «Хладопром» (виробництво морозива). 
У районі працює 21 будівельна організація, найпотужніші – ТОВ «СБ Рембудсервіс», ТОВ «Фірма «Скорпіон РП» та ін. 

Освіта
На території Немишлянського району функціонують 46 установ освіти. У районі - 20 загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності, 17 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності, 2 позашкільних навчальних заклади, 3 навчальних заклади приватної форми власності, а також Харківський медичний коледж № 2, Харківський професійний ліцей будівництва, Харківський індустріально-педагогічний технікум (філія), Медичний коледж Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Наука
У районі функціонують 9 наукових і проектних установ, більшість з яких відомі не тільки в Україні, а й за її межами. Серед них - Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва, Інститут проблем машинобудування НАН України, Науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут мікрографії, Харківська медична академія післядипломної освіти та інші.

Культура і спорт

У районі розташовані  три школи естетичного виховання (Школа сучасних театрально-сценічних напрямів, Дитяча музична школа № 12 ім. К.І.Шульженко, Дитяча школа мистецтв № 7), в яких навчаються 950 учнів. Також функціонують  2 бібліотеки, 6 бібліотек-філій, послугами яких користуються понад 25 тис. читачів.

Інфраструктура 

У районі працює 21 торговий центр і супермаркет. На 4 торгових майданчиках проводять заходи щодо вдосконалення матеріально-технічної бази, заміні торгових місць павільйонами поліпшеного архітектурного дизайну.

Розвиток бізнесу
У районі зареєстровано 4682 підприємства, організації та установи, 10191 суб’єкт підприємницької діяльності, 4811 громадян працюють за договорами найму у підприємців.

Соціальний захист

В Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради понад 64 тис. мешканців району отримують підтримку у вигляді державної соціальної допомоги, компенсаційних виплат, пільг тощо.

Станом на 1 січня 2018 року загальна кількість отримувачів пільг, які проживають на території району та перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, становить близько 30,5 тис. осіб. Це ветерани праці, війни, військової служби та органів внутрішніх справ, діти війни, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи з інвалідністю, багатодітні сім'ї з дітьми, які користуються пільгами за соціальною ознакою. Середньомісячна кількість осіб, які користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг, становить біля 7,5 тис. громадян. Протягом 2017 року сума нарахувань на оплату пільг за житлово-комунальні послуги становила понад 24 млн 087 тис. грн.

З травня 2016 року громадяни мають право на отримання або пільг з оплати житлово-комунальних послуг, або житлової субсидії.

Протягом 2017 року державну соціальну допомогу отримали понад 10 тис. громадян, житлову субсидію – 24,4 тис. домогосподарств.

На виплату всіх видів соціальної допомоги протягом 2017 року нараховано 130,121 млн грн, на виплату житлової субсидії – 196,5 млн грн.

З метою економії часу відвідувачів працює система талонів та попереднього запису на прийом. Громадяни мають можливість отримати будь-яку інформацію про соціальний захист або записатися на прийом за телефоном «гарячої лінії» 725-31-51 з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, у п'ятницю з 9:00 до 16:45 (без перерви).

Значна увага приділяється соціальному захисту ветеранів війни, осіб з інвалідністю та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особливо їх оздоровленню. Протягом 2017 року 202 особи забезпечені санаторно-курортними путівками (із них 60 путівок отримали громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), видано 1411 направлень на протезні підприємства і на отримання технічних та інших засобів реабілітації.

Призначено відшкодування витрат на поховання 58 осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій на загальну суму 204883,50 грн; виплачено одноразову матеріальну допомогу на поховання 58 непрацюючих громадян на загальну суму 71300,00 грн.

3455 ветеранів війни своєчасно отримали грошову допомогу до 5 травня 2017 року на загальну суму 3 млн 773 тис. 300 грн.

У районі здійснюють свою діяльність п’ять районних громадських ветеранських організацій, найчисленніша з яких – громадська організація "Організація ветеранів України Немишлянського району міста Харкова".


Медицина
На території району діють такі медичні установи: Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня, Харківський обласний спеціалізований будинок дитини №1, Харківський обласний будинок дитини №3, Харківський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Харківський міський перинатальний центр, Харківська міська багатопрофільна лікарня №18, Харківська міська клінічна лікарня №7, Харківська міська клінічна лікарня №8, Харківська міська дитяча лікарня №5, Харківська міська стоматологічна поліклініка №3, Харківська міська дитяча поліклініка №15, Харківська міська поліклініка №3, Харківська міська поліклініка №5, станція швидкої медичної допомоги № 9 Харківської міської клінічної лікарні швидкої невідкладної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова, відділення загальної практики сімейної медицини міської поліклініки №6. 

Благоустрій 

Житловий фонд району - це 489 будинків комунальної форми власності, 108 будинків житлових та житлово-будівельних кооперативів, а також об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, 67 відомчих будинків, 16 гуртожитків. Крім того, в районі розташовані 8600 приватних домоволодінь.

Для забезпечення стабільного функціонування житлового господарства відповідні комунальні підприємства і служби проводять заходи з обслуговування об'єктів, ремонтні роботи на підвідомчих об'єктах і зовнішніх інженерних мережах.