Горошко Олена Ігорівна
Горошко Олена Ігорівна

Народилася 30 березня 1965 р. у м. Харкові. Громадянка України з 1991 р.

У 1972 р. пішла в перший клас ЗОШ  І — III ступенів № 51 м. Харкова.

У 1982 р. після закінчення школи №1 м. Харкова вступила до Харківського державного університету ім. О.М. Горького на філологічний факультет, відділення «Структурної та прикладної лінгвістики». У 1987 р. закінчила з відзнакою повний курс згаданого університету за спеціальністю «структурна та прикладна лінгвістика».

Має кваліфікацію «лінгвіст, спеціаліст з автоматичної обробки текстової інформації, перекладач - референт науково-технічної літератури».

З серпня 1987 р. по червень 1989 р. працювала на посаді молодшого наукового співробітника лабораторії почеркознавчих та авторознавчих досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса, Міністерство юстиції України.

З червня 1989 р. до терерішнього часу працює на посаді завідувача кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Міністерство освіти на науки України. Пройшла шлях від старшого лаборанта до викладача, доцента, професора університету.

У 2010 р. отримала подяку від Міністра освіти та науки України за значний внесок у розвиток вітчизняної освіти.

Кандидат філологічних наук із 1996 р. У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію в спеціалізованій раді Московського інституту мовознавства РАН. Кандидатський диплом було нострифіковано вирішенням спеціалізованої вченої ради Київського інституту української мови НАН України. В 2001 р. захистила докторську дисертацію в спеціалізованій раді Московського інституту мовознавства РАН за фахом - теорія мови.

Доктор соціологічних наук з 2010 р. Дисертацію захистила в 2010 р. в спеціалізованій раді Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Вчене звання доцента отримала у 2000 р., професора – у 2011 р.

Стаж педагогічної роботи у вузах 26 років, у тому числі в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» -  26 років.

У 1999-2013 рр. Брала участь у відкритті, організації та підтримки діяльності кафедри ЮНЕСКО з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (Нікосія, Кіпр), а також працювала у низці проектів щодо становища та відношення до жінок у засобах масової інформації Фонда Міжнародних жіночих медій  (США), у спільному проекту Жіночої програми досліджень Університету штату Айова (США) та Центру гендерних досліджень Національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна) "Розвиток гендерних досліджень в межах Університетської програми партнерства для просування навчальних трансформацій у вищій школі України», у спільному проекті Університету штату Айова (США) та Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (Україна) "Зміцнення партнерства університету для сприяння економічному розвитку в Харкові", у спільному проекті Університету штату Айова (США) та Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (Україна) "Перепідготовка жінок-вчених в умовах трансформації економіки України", працювала на громадських засадах у Центрі гендерних досліджень (Харків, Україна) у 1999-2005 рр.

У 2015 р. обрана депутатом Харківської міської ради 7 скликання, член постійної комісії з гуманітарних питань (освіта, культура, духовність, молодіжна політика та спорт). Безпартійна.

 

Член депутатської фракції Харківської міської ради 7 скликання «Об’єднання САМОПОМІЧ».

 

Громадська приймальня депутата:

 

Адреса

День прийому

Час прийому

вул. Гоголя, 11

к.т. 781-42-24

1-а та 3-я середа місяця

10.00-12.00