Субсидії

Інформація про програму житлових субсидій 

Постановою Кабінету Міністрів України № 841 від 17 жовтня 2018 року внесено додаткові зміни в порядок призначення житлових субсидій населенню. З 1 жовтня 2018 року застосовуються такі зміни.
Субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, які проживають в житлових приміщеннях (будинках), які не можуть самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.Отримання житлових субсидій не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Заява про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії можна відправити поштою на адресу управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або відіслати в електронному вигляді через офіційний веб-портал Мінсоцполітики (в цьому випадку протягом місяця потрібно підписати заяву і декларацію в управлінні праці та соціального захисту населення) або інтегровані з ним інформаційні системи з накладанням електронного цифрового або електронною підпису.
У разі звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону, тобто в разі звернення харків'ян до 15 грудня 2018 року, субсидія буде призначена з початку опалювального періоду - з жовтня 2018 року.
Обмеженням для отримання субсидії є, якщо:

  • опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир в багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім'ї особи зі складу домогосподарства має в своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого пройшло менше п'яти років (крім мопеда).
  • В складі домогосподарства або в складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку за станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються при призначенні житлової субсидії), і в цьому періоді:
  • за інформацією державної фіскальної служби (ДФС), Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії; або
  • нарахований середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або
  • ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі не менше мінімального.

Субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі: коли такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, коли працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Субсидія може призначатися в випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.
Особам, які мають заборгованість зі сплати аліментів, субсидія не призначається.
Субсидія не призначається якщо в складі домогосподарства або в складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість понад 3 місяців по виконавчому провадженню про стягнення аліментів (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).
Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі.
За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), в яких оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку
Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються при призначенні житлової субсидії.
При призначенні житлової субси ії враховуються також доходи членів сім'ї особи зі складу домогосподарства в разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
У разі, коли батьки розлученні, при наявності дитини, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються при призначення субсидії другому з батьків з дитиною.
Також не враховуються в дохід сплачені аліменти.
А грошові перекази, отримані з-за кордону тепер враховуються в дохід.

 

ГАРЯЧІ ЛІНІЇ

 з питань призначення допомог, субсидій в управліннях праці та соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради 

Шевченківський

просп. Науки, 17-А

725-03-33

Новобаварський

вул. Різдвяна, 1

712-16-66

Київський

вул. Чернишевська, 55

725-03-33

Слобідський

вул. Вишнева, 3

52-11-37, 050-6015619,     096-6701549, 0636235498 

Холодногірський

вул. Коцарська, 54  

712-30-47, 712-54-58

Московський

пр. Тракторобудівників, 144

725-03-33

Індустріальний

вул. Біблика, 6

778-87-80, 93-00-15

Немишлянський

просп. Льва Ландау, 48

725-31-51

Основ'янський

м-н Героїв Небесної Сотні, 33

732-52-76, 725-31-99

Додатково повідомляємо, що створений сайт Центру надання соціальних послуг «Прозорий офіс» та Регіонального центру послуг за електронною адресою prozoriy-office.kharkov.ua, є можливість відслідковувати стан черги он-лайн. Впроваджені електронні консультації, є можливість попереднього запису на прийом телефоном або через Інтернет.

Також тепер можно звернутися до Саll-центру, телефонуючи з мобільного телефону. Для зручності відкриті додаткові телефонні лінії: 063 725 03 33,
098 725 03 33, 099 725 03 33. Тарифікація дзвінків здійснюється згідно діючих тарифів мобільних операторів. Зателефонувавши за цими номерами, громадяни можуть отримати первинні консультації, здійснити попередній запис на прийом в зручний час.

Зразок заяви

Зразок декларації

Друкувати