Субсидії

З травня 2015 року оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги здійснюється без обмежень, що діяли раніше, стосовно майнового стану тих, хто звернувся за субсидією. Головним критерієм для призначення субсидії є доход сім'ї.

Для призначення субсидії громадянин подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації:

заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і  витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації інших отриманих  доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах  соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана  за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з  нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування.

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів; оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства.

З 30.04.2016 набули чинності зміни до порядку призначення субсидій. Передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, у разі призначення житлової субсидії, не нараховуються пільги, крім випадків, коли розмір субсидії становить 0,0 грн.

Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для працездатних осіб, які не працюють: особам, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. 

Передбачено повернення залишків невикористаних сум субсидії. Невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі.

Отримувачам субсидії в попередньому періоді, після закінчення строку отримання субсидії, структурні підрозділи з питань соціального захисту  населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію без звернення громадян.

Інші претенденти на отримання субсидії можуть звернутися із заповненими заявами та деклараціями в управління соціального захисту за місцем реєстрації. Також обидва документи можна відправити поштою за адресою, вказаною нижче.

 ГАРЯЧ
І ЛІНІЇ

 з питань призначення допомог, субсидій в управліннях праці та соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради 

Шевченківський           

вул. Тобольська, 65           

340-44-11

Новобаварський              

вул. Різдвяна, 1                                   

712-16-66

Київський

вул. Сумська, 128

700-12-88, 700-40-91

Слобідський                         

вул. Вишнева, 3

52-11-37, 050-6015619, 096-6701549             

Холодногірський

вул. Коцарська, 54              

712-30-47, 712-54-58

Московський

вул.Гвардійців-Широнінців, 38-г   

725-12-25, 725-12-26

Індустріальний

вул. Біблика, 6       

778-87-80, 93-00-15

Немишлянський

просп. Льва Ландау, 48       

392-45-96, 392-45-93

Основ'янський

м-н Захисників України, 33                   

732-52-76, 732-38-72

Друкувати