Субсидии

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 при первинному зверненні за призначенням субсидії враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій - четвертий квартали попереднього року.

Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший - другий квартали поточного  року.

Для призначення субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як і раніше, враховуються доходи за попередній календарний рік. 

З 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не перепризначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг.

Внесеними змінами передбачено, що при перепризначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).

Субсидія у такому випадку перепризначається після погашення заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію.

Або можно буде звернутись за призначенням житлової субсидії після перерви у її наданні.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

при призначенні субсидії береться до розрахунку:

за користування послугами з електропостачання до 31.12.2017 90 кВт на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт· на місяць; з 01.01.2018 - 70 кВт на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·на місяць.

Разом з тим під час користування субсидією, обов’зок отримувачів - сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов’язкову частку платежу). У разі отримання подання про несплату вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії від підприємств-надавачів послуг, субсидія припиняється з місяця, в якому надійшло таке подання. У такому випадку громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, надання субсидії не припиняється до закінчення строку її призначення за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств - виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів, земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму) або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.ГАРЯЧІ ЛІНІЇ

 з питань призначення допомог, субсидій в управліннях праці та соціального захисту населення адміністрацій районів Харківської міської ради 

Шевченківський

просп. Науки, 17-А

725-03-33

Новобаварський

вул. Різдвяна, 1

712-16-66

Київський

вул. Чернишевська, 55

725-03-33

Слобідський

вул. Вишнева, 3

52-11-37, 050-6015619,     096-6701549, 0636235498 

Холодногірський

вул. Коцарська, 54  

712-30-47, 712-54-58

Московський

пр. Тракторобудівників, 144

725-03-33

Індустріальний

вул. Біблика, 6

778-87-80, 93-00-15

Немишлянський

просп. Льва Ландау, 48

725-31-51

Основ'янський

м-н Героїв Небесної Сотні, 33

732-52-76, 725-31-99


 

Додатково повідомляємо, що створений сайт Центру надання соціальних послуг «Прозорий офіс» та Регіонального центру послуг за електронною адресою prozoriy-office.kharkov.ua, є можливість відслідковувати стан черги он-лайн. Впроваджені електронні консультації, є можливість попереднього запису на прийом телефоном або через Інтернет.

Також тепер можно звернутися до Саll-центру, телефонуючи з мобільного телефону. Для зручності відкриті додаткові телефонні лінії: 063 725 03 33,
098 725 03 33, 099 725 03 33. Тарифікація дзвінків здійснюється згідно діючих тарифів мобільних операторів. Зателефонувавши за цими номерами, громадяни можуть отримати первинні консультації, здійснити попередній запис на прийом в зручний час.

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes